LUBIN. Zgarnęli pełną pulę

PA3_2574Kolejny udany występ zaliczyli siatkarze Cuprum Lubin. Lubinianie wygrali na wyjeździe z Banimexem Będzin 3:1.

Podopieczni Gheorghe Cretu są prawdziwą rewelacją rozgrywek PlusLigi. Beniaminek z Lubina od początku sezonu gra bardzo dobrze, czego efektem jest wysokie, piąte miejsce w ligowej tabeli.. tym razem lubinianie zmierzyli się z innym beniaminkiem, Banimexem Będzin.

Spotkanie było niezwykle zacięte i wyrównane a dwa pierwsze sety rozstrzygnęły się na przewagi. Inauguracyjną partię wygrali gospodarze 28:26. W drugim secie emocji było jeszcze więcej. Tym razem zimną krew w końcówce zachowali lubinianie i wygrali seta 30:28. Dwie kolejne partie również były zacięte, ale zakończyły się wygranymi gości do 22 i 23.

MKS Banimex Będzin – Cuprum Lubin 1:3 (28:26, 28:30, 22:25, 23:25)

MKS: Kowalski, Hebda, Sarnecki, Gaca, Hunek, Żuk, Milczarek (libero) oraz Mierzejewski (libero), Oczko, Warda.

Cuprum: Borvnjak, Trommel, Michalski, Paszycki, Gromadowski, Łomacz, Rusek (libero) oraz Łapszyński, Romać, Kadziewicz, Gorzkiewicz, Siezieniewski.