LUBIN. Zagłębie w ćwierćfinale!

zlPo wygranej nad Wybrzeżem Gdańsk szczypiorniści Zagłębia Lubin sprawili swoim kibicom kolejny prezent, tym razem w postaci awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski. Miedziowi pokonali bardzo pewnie MMTS Kwidzyn 40:32 (18:14).

Lubinianie przed meczem zapowiadali walkę o awans do kolejnej rundy i na parkiecie robili wszystko, aby nie zawieść. Mecz był wyrównany do 20. minuty, kiedy na tablicy wyników był remis po 12. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy upłynęły pod znakiem zdecydowanej przewagi podopiecznych Jerzego Szafrańca. Lubinianie wypracowali sobie 4-bramkową przewagę, co ułatwiło im zadanie w drugiej części spotkania.

Miedziowi losy spotkania rozstrzygnęli szybko po zmianie stron. Niespełna dziesięć minut po wznowieniu gry Zagłębie wygrywało już różnicą 10 bramek – 26:16! Taki obrót spraw podciął skrzydła gospodarzom i sprawił, że lubinianie grali na jeszcze większym luzie, rzucając bramkę za bramką, zdobywając ich łącznie aż czterdzieści. Gospodarze rzucili ich aż o osiem mniej i to Zagłębie zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

MMTS Kwidzyn – MKS Zagłębie Lubin 32:40 (14:18)

MMTS: Dudek, Kiepulski, Kochański – Genda, Zadura, Mroczkowski, Kryszeń, Peret, Sadowski, Rosiak, Szczepański, Nogowski, Pilitowski, Seroka, Łangowski, Potoczny

Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Wiącek – Michałów, Stankiewicz, Przysiek, Rosiek, Kużdeba, Marciniak, Halilbegović, Paluch, Czuwara, Bartczak, Kulesza, Nowakowski.