LUBIN. Zagłębie ograło MKS. 2:2!

LH1-212557

O mistrzostwie Polski zadecyduje piąty mecz! Miedziowe pokazały dziś prawdziwy charakter!

Dwie szybkie akcje i dwie bramki dla MKS-u rozpoczęły mecz. W 9. minucie przyjezdne wygrywały 4:1. Miedziowe wykorzystały grę w przewadze i szybko doprowadziły do remisu po 4. Przez długi czas utrzymywał się wynik 6:6. Trzy kolejne bramki dla przyjezdnych sprawiły, że było 6:9. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania, choć obydwie drużyny miały szanse na zdobycie brami, górą była grą defensywna.

Miedziowe po przerwie wciąż miały problemy ze zdobywaniem bramek, a rywalki trafiły dwa razy i było 6:11. Kibice Zagłębia na trafienie swoich ulubienic czekali od 17. minuty. W 37. minucie strzelecką niemoc miała szansę przełamać Anna Pałgan, jednak nie wykorzystała rzutu karnego. Kilkanaście sekund później na 12:6 trafiła Marta Gęga i o czas poprosiła Bożena Karkut. Strzelecką niemoc miedziowych, trwającą aż 24 minuty przełamała w końcu „Semena”. Nadzieję na korzystny wynik odżyły w 53. minucie, po trafieniu z drugiej linii Klaudii Pielesz, kiedy było 12:14. Kto rzucił trzynastą bramkę? Oczywiście.. Karolina… Semeniuk… Olchawa! Mimęło kilkadziesiąt sekund i.. mamy remis! I znów „Semena”! Kaja Załęczna wyprowadza miedziowe na prowadzenie w 56. minucie! Ostatnie minuty to już znakomita gra miedziowych, udane obrony Nataszy Tsvirko i drugie zwycięstwo nadm MKS-em!

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – MKS Selgros Lublin 17:15 (6:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Załęczna 1, Piekarz, Pałgan 2, Semeniuk-Olchawa 6, Obrusiewicz 1, Konofał, Paluch, Jelić 2, Lalewicz , Bader, Piechnik, Walczak, Jochymek, Pielesz 5.

MKS: Dzhukeva, Baranowska – Konsur, Małek 2, Kocela 3, Rola, Majerek , Gęga 3, Wojdat, Drabik 3, Nestsiariuk 3, Mihdaliova , Skrzyniarz , Wojtas 1, Repelewska, Kozimur.

Sędziowie: Bogdan Lemanowicz, Marek Baranowski, Delegat ZPRP: Wojciech Michalik.

Widzów: ok 900 (w tym ok 50 z Lublina)