LUBIN. Zagłębie gorsze od Jagiellonii

PA3_7887

Pierwszą porażką w rundzie wiosennej zakończyło się spotkanie wyjazdowe KGHM Zagłębia Lubin. Podopieczni Oresta Lenczyka przegrali w Białymstoku z tamtejszą Jagiellonią 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 29. minucie meczu Rafał Grzyb.

W poprzedniej kolejce oba zespoły dopisały na swoje konto po trzy punkty. „Miedziowi” pokonali Zawiszę Bydgoszcz 3:1 a Jagiellonia otrzymała walkower za przerwany mecz z Legią Warszawa. W tabeli T-Mobile Ekstraklasy obydwa zespoły dzieliły dziewięć punktów i jeśli ktoś w Lubinie marzył o awansie do najlepszej ósemki na koniec sezonu to pewne było, że Zagłębie musi ten mecz wygrać.

W 22 minucie spotkania lubinianie stanęli przed szansą na zdobycie gola, gdy Aleksander Kwiek wpadł w pole karne i z najbliższej odległości uderzył płasko, ale strzał zatrzymał odważnie wychodzący z bramki Baran. Siedem minut później na prowadzeniu była już Jagiellonia po potężnym uderzeniu Rafała Grzyba z przed pola karnego. Mając na uwadze boiskową sytuację KGHM Zagłębie rzuciło się do odrabiania strat, ale czujni byli obrońcy z Białegostoku. Najlepszą sytuację na doprowadzenie do remisu miał w ostatniej minucie pierwszej części spotkania Arkadiusz Piech, który jednak fatalnie przestrzelił po podaniu Piątka.

Na drugą część spotkania Orest Lenczyk postał swojego asa w talii, którym na wiosnę z całą pewnością jest David Abwo. Zastąpił on na boisku Miłosza Przybeckiego. Była to świetna decyzja, ponieważ poczynania Nigeryjczyka były widoczne gołym okiem. Abwo raz za razem szarpał na skrzydle i starał się dogrywać do lepiej ustawionych kolegów, dzięki czemu swoje okazje mieli między innymi Piech i Papadopoulos. Niestety żadna z prób nie okazała się skuteczna i „Miedziowi” po raz pierwszy na wiosnę musieli przełknąć gorycz porażki przegrywając w Białymstoku z Jagiellonią 0:1.

Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)

Jagiellonia: K.Baran – Waszkiewicz, Ukah, M.Baran, Straus – Quintana (Rajalakso), Grzyb, Pazdan, Dźwigała (Perovuo), Gajos – Piątkowski (Balaj)

Zagłębie: Rodić – Widanow, Bílek, Džinić, Čotra – Przybecki (Abwo), Piątek (Papadopulos), Guldan, Curto (Janoszka), Kwiek – Piech