LUBIN. Zagłębie bliżej półfinału

LH1-207111

Pierwszy mecz ćwierćfinału play-off PGNiG Superligi Kobiet zakończył się planową, pewną wygraną miedziowych. KGHM Metraco Zagłębie Lubin pokonało Olimpię-Beskid Nowy Sącz 33:25 (17:13) i w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzi 1:0.

Po prezentacji obydwu zespołów przedstawiciele klubu kibica wręczyli bukiety kwiatów zawodniczkom KGHM Metraco Zagłębia Lubin, które przebywały na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Wynik spotkania po trzech minutach gry otworzyła Joanna Obrusiewicz. Minutę później na 2:0 podwyższyła Kaja Załęczna. W piątej minucie Kamila Szczecina zdobyła pierwszą bramkę dla Olimpii. W 10. minucie na parkiecie pojawiła się, powracająca po kontuzji Klaudia Pielesz i po jej zagraniu do koła Vanessa Jelić zdobyła bramkę na 6:4. Po kwadransie gry przewaga miedziowych wynosiła trzy bramki – 8:5. W 20. minucie o czas dla swojej drużyny poprosiła Lucyna Zygmunt. Wówczas Olimpia przegrywała już 7:12. Wskazówki szkoleniowca ekipy z Nowego Sącza podziałały na drużynę, która zdobyła cztery bramki z rzędu i mieliśmy 12:11. Tym razem o czas poprosiła Bożena Karkut,a po chwili miedziowe prowadziły 14:11. Do przerwy lubinianki prowadziły 17:13.

Drugą połowę przyjezdne rozpoczęły od wykorzystanego karnego przez Agnieszkę Leśniak. Później na parkiecie rządziły już tylko miedziowe. Kolejne pięć trafień z rzędu było autorstwa podopiecznych Bożeny Karkut i na tablicy wyników widniało 22:14. Drugą bramkę w tej odsłonie meczu przyjezdne zdobyły dopiero w 40. minucie, za sprawą Anny Maślanki. Chwilę później kolejne bramki dorzuciły Karolina Płachta i Olga Figiel. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania przewaga Zagłębia wzrosła do dziesięciu bramek – 27:17 i stało się jasne, kto obejmie prowadzenie w ćwierćfinałowej rywalizacji. Trzeba nadmienić, że Bożena Karkut dała pograć młodym zawodniczkom, a Kamila Konofał zaliczyła debiut w seniorskiej drużynie Zagłębia.