LUBIN. Wygrały i awansowały

PA3_8544

W rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 27:25. Pierwszy mecz miedziowe wygrały 37:25 i awansowały do turnieju Final Four.

Do dzisiejszego meczu gospodynie przystąpiły bez szkoleniowca, gdyż Sławomir Kamiński, który zastąpił Henryka Rozmiarka nie ma jeszcze stosownych uprawnień. W kadrze Piotrcovii znalazła się natomiast jej najlepsza zawodniczka Agata Wypych, ale i z nią w składzie ekipa z Piotrkowa była w stanie prowadzić walkę z miedziowymi tylko od 22. minuty, kiedy był remis po 7. Przez ostatnie osiem minut tej części spotkania gospodynie zdobyły tylko dwie, natomiast lubinianki sześć bramek (jedną z nich w 26. minucie zdobyła powracająca po ciężkiej kontuzji Paulina Piechnik) i do przerwy było 9:13.

Przez większość drugiej połowy utrzymywała się przewaga miedziowych, wynosząca 3-4 trafienia. W 48. minucie Piotrcovia zmniejszyła dystans do Zagłębia do zaledwie jednej bramki – 19:20 i w tym momencie o czas dla swojej drużyny poprosiła Bożena Karkut. Chwilę później było już po 20. W 51. minucie karnego wykorzystała Anna Pałgan i miedziowe odzyskały prowadzenie. Przez kilka kolejnych minut trwała wymiana ciosów, ale w końcówce lubinianki odskoczyły na trzy bramki i wygrały 27:25.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 25:27 (9:13)

Piotrcovia: Skura, Opelt – Rol 2, Kucharska 4, Mielczewska 1, Piecaba 3, Cieślak 5, Kopertowska 3, Wypych 1, Szafnicka 3, Nowak, Pasternak 1, Tórz 2.

Zagłębie: Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz – Brenkus, Załęczna 3, Piekarz 2, Pałgan 5, Semeniuk-Olchawa 2, Obrusiewicz 3, Paluch 3, Jelić 2, Lalewicz 2, Bader 2, Walczak 1, Jochymek, Piechnik 2.