LUBIN. Wrócili z jedną wygraną

LH1-208248

W spotkaniu o brązowy medal rywalizowały dwa zespoły, które teoretycznie powinny walczyć o złoty medal. Po dwóch meczach Cuprum Mundo Lubin remisuje z Banimexem Będzin 1:1.

Faworytem byli gospodarze, którzy rundę zasadniczą zakończyli na pierwszym miejscu. Lubinianie pokazali jednak klasę i wolę walki. Bardzo dobre zawody rozgrywali młodzi siatkarze: Szymon Romań i Łukasz Łapszyński, którzy poprowadzili swój zespół do pewnego zwycięstwa. Lubinianie pierwszego seta wygrali do 23, drugiego do 18 a trzeciego do 20.

Niedzielne spotkanie było dużo bardziej zacięte. Pierwsze dwa sety padły łupem gospodarzy, kolejne dwa wygrali miedziowi i bylismy światdkami tie-breaka. W decydującej partii Banimex nie pozostawił złudzeń, zwyciężajac do 8.
Kolejne dwa spotkania odbędą się w najbliższy weekend w Lubinie.

MKS Banimex Będzin – Cuprum Mundo Lubin 0:3 (23:25, 18:25, 20:25)

MKS Banimex Będzin – Cuprum Mundo Lubin 3:2 (25:17, 25:20, 18:25, 21:25, 15:8)

MKS Banimex: Stelmach, Gaca, Król, Hunek, Wójtowicz, Żuk Mierzejewski (libero) oraz Oczko,Wołosz, Warda.
Cuprum: Boula, Siezieniewski, Łapszyński, Michalski, Kadziewicz, Romać, Kryś (libero) oraz Białecki
Stan rywalizacji: 1:1