LUBIN. Wracają po przerwie

zlPo dwumiesięcznej przerwie nasze piłkarki ręczne wracają do hali RCS-u. W niedzielę KGHM Metraco Zagłębie Lubin podejmować będzie SPR Olkusz.

Ostatni mecz w Lubinie podopieczne Bożeny Karkut rozegrały w połowie listopada. Wówczas miedziowe po zaciętym boju pokonały Start Elbląg 23:22 (15:12). Kolejne trzy spotkania lubinianki rozegrały na wyjeździe radząc sobie ze zmiennym szczęściem. KGHM Metraco Zagłębie Lubin zanotowało dwa remisy – z Ruchem Chorzów i Pogonią Baltica Szczecin. W międzyczasie miedziowe rozbiły w Tczewie tamtejszy Sambor.

Ekipa z Olkusza na punkty czeka od bardzo dawna. Ostatni raz nasze najbliższe rywalki punktowały 4 października. Wówczas SPR wygrał z Piotrcovią Piotrków Trybunalski bardzo pewnie 28:17. Później przyszły porażki kolejno z Vistalem, Jelenią Górą, Selgrosem, Koszalinem, Olimpią, Startem, i Ruchem.

W pierwszej rundzie, w meczu rozegranym w Olkuszu piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin wygrały bez większych problemów 34:20, prowadząc do przerwy 15:13.