LUBIN. Wisła za silna

LH1_8670

W 17. kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn piłkarze ręczni Zagłębia Lubin przegrali na wyjeździe z aktualnymi wicemistrzami Polski, Orlen Wisłą Płock 22:36.

Miedziowi prowadzili w Płocku raz, po trafieniu Michała Stankiewicza chwilę po rozpoczęciu gry. W 2. minucie było 2:1, a ostatni remis (2:2) notowaliśmy w 3. minucie po kolejnej bramce „Stanka”. W siódmej minucie nafciarze prowadzili 7:4 o niemal do końca pierwszej połowy utrzymywali 2-3 bramkowe prowadzenie. Na więcej walczący lubinianie pozwolili dopiero w końcówce i gospodarze do szatni schodzili, wygrywając różnicą pięciu trafień.

W drugiej połowie płocczanie byli już dużo bardziej skuteczni i wypunktowali miedziowych. Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę. Dziesięć bramek różnicy było na dziewięć minut przed końcową syreną – 29:19. Ostatnie fragmenty gry to już zdecydowana przewaga wicemistrzów Polski, którzy wygrali 36:22.

Orlen Wisła Płock – MKS Zagłębie Lubin 36:22 (20:15)

Wisła: Sego, Wichary – Kwiatkowski, Zrnić, Kević, Wiśniewski, Nenadić, Kavas, Ghionea, Morawski, Toromanović, Syprzak, Eklemović, Montoro, Milas, Nikćević.

Zagłębie: Małecki, Dudek, Kubiszewski – Michałów, Stankiewicz, Gumiński, Rosiek, Kużdeba, Przybylski, Wolski, Paluch, Woźniczka, Starzyński, Kulenović.