LUBIN. Wielkie emocje w hali RCS!

zlW 13. kolejce drużyna prowadzona przez szkoleniowca Jerzego Szafrańca zmierzyła się przed własną publicznością z Wybrzeżem Gdańsk.

Podopieczni Jerzego Szafrańca weszli w mecz fatalnie. Co prawda po niespełna minucie gry i bramkach Korneckiego i Kużdeby było po 1, ale kolejne fragmenty to już zdecydowana przewaga gości. Gdańszczanie wykorzystywali każdy najmniejszy błąd miedziowych i w 10. minucie wygrywali 7;3, a w 13. 11:4! Na szczęście miedziowi w porę się otrząsnęli. Na parkiet wszedł Dawid Przysiek i zmienił obraz gry gospodarzy, którzy rzucili cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej i wynik wyglądał już zupełnie inaczej – 8:11. Jeszcze przed przerwą lubinianie zmniejszyli straty do dwóch trafień i przed drugą połową wynik wciąż był sprawą otwartą.

Trzy minuty po zmianie stron bramkę zdobył Dawid Nilsson i Wybrzeże znów wygrywało różnicą trzech bramek. Kolejne dziesięć minut upłynęło pod znakiem dobrej gry miedziowych, szczególnie Dariusza Rośka, dzięki czemu kibice Zagłębia doczekali się w końcu pierwszego prowadzenia swojej drużyny. Miało to miejsce dokładnie w 41. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się, grający dobre spotkanie Mikołaj Szymyślik. Wówczas było 21:20. Niestety w tym momencie gospodarze znów spuścili z tonu, co wykorzystali przyjezdni i znów wyszli na trzy bramki przewagi – 22:25. Do końca pozostawał niespełna kwadrans, a miedziowym kolejny raz przyszło odrabiać straty. Już w 50. minucie mieliśmy remis po 26, a siedem minut później lubinianie wyszli na najwyższe, dwubramkowe prowadzenie w tym meczu. Było 31:29, gdańszczanie mieli jeszcze swoje okazje, ale na wysokości zadania stanął Patryk Małecki. Przyjezdni zdołali dorzucić tylko jedną bramkę i po końcowej syrenie, to miedziowi cieszyli się z wygranej.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Wybrzeże Gdańsk 31:30 (16:18)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo – Michałów, Stankiewicz 2, Gumiński 6, Rosiek 7, Przysiek 2, Kużdeba 5, Marciniak 1, Szymyślik 7, Halilbegović 1, Paluch, Czuwara, Bartczak, Kulesza.

Wybrzeże: Płaszczak, Sokołowski – Żak, Mogielnicki, Kornecki 5, Chmieliński, Sulej 5, Rogulski 5, Prymlewicz 1, Papaj 1, Kondratiuk 5, Rakowski, Adamski 2, Abram 1, Nilsson 5.

Sędziowie: Michał Kopiec, Marcin Zubek, Delegat ZPRP: Marek Musiał.