LUBIN. Warto dołączyć do Playarena Lubin.pl

cichutaNiewiele jest ekip w całych rozgrywkach, które mogą pochwalić się takim bilansem. Dziesięć meczów i tyle samo zwycięstw. Dorobek pewnie byłby jeszcze lepszy, lecz coraz trudniej znaleźć tej drużynie rywala. Jakie są dalsze cele Plejasów, o których mowa? Na te i inne pytania odpowiadał kapitan tego zespołu – Damian Cichuta.

Skąd dowiedziałeś się o projekcie Playarena?

Damian Cichuta: O projekcie Playarena dowiedziałem się od kolegów grających w lubińskich rozgrywkach jakieś 2 lata temu. Szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie sytuacji, ale z pewnością było to przy okazji luźnej rozmowy z kolegami. Przez długi czas nie myślałem nawet o wstąpieniu do owych rozgrywek, lecz po powstaniu ligi w Ścinawie postanowiliśmy z kolegami utworzyć drużynę i dziś na pewno tego nie żałujemy – w końcu pół roku temu mieliśmy już okazję wystąpić w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena.

W pierwszym sezonie istnienia Waszej drużyny to gra w lidze ścinawskiej. Co Was skłoniło do zapisania się do rozgrywek Playarena Lubin.pl?

Zapisaliśmy się do rozgrywek Playarena Lubin.pl głównie z powodu większej rywalizacji. W lidze ścinawskiej tak naprawdę było tylko kilka drużyn, z którymi mogliśmy rozgrywać mecze, brakowało konkurencji, a w dodatku na terenie Ścinawy nie ma żadnego Orlika i gra na małych, szkolnych boiskach była uciążliwa. Z tych powodów po długich rozważaniach zdecydowaliśmy się, że naszą drużynę wzmocni kilku kolegów z Lubina i dołączymy do tutejszych rozgrywek, dojeżdżając na mecze własnym transportem.

Jak oceniacie rozgrywki w Lubinie pod względem organizacyjnym i sportowym?

Nie ma co się oszukiwać, w Lubinie projekt Playarena jest bardzo popularny i zarządzanie takimi rozgrywkami nie jest proste. Ambasadorowie stają jednak na wysokości zadania i naprawdę nie ma się tutaj do czego przyczepić. Choćby ostatnio zorganizowany turniej WOŚP, w którym wzięło udział aż 16 drużyn świadczy o tym, że organizacja stoi na bardzo wysokim poziomie i na plus warto odnotować zaangażowanie się we współpracę z miastem. Jeśli chodzi o poziom sportowy, to w 1 lidze jest z pewnością kilka drużyn, które na kolejnych turniejach ogólnopolskich śmiało mogą godnie zaprezentować miasto. W mojej opinii w Lubinie zarówno poziom rozgrywek, jak i organizacja stoi na jednym z najwyższych, jak nie najwyższym poziomie spośród wszystkich miast w Polsce.

Jakie są Wasze cele na ten sezon?

Jeśli chodzi o naszą drużynę, to celem na ten sezon z pewnością był awans na Półfinały Mistrzostw Polski, lecz będzie o to bardzo ciężko. Nasza drużyna powstała bowiem już po rozpoczęciu Pucharu Lubina, gdzie można walczyć o jedną przepustkę, a 2 liga, w której aktualnie występujemy, niestety odpadła w półfinale Pucharu Wintertoto. Nie poddajemy się jednak i głównym celem na ten moment pozostaje awans do 1 ligi oraz pozostanie jak najdłużej drużyną niepokonaną.

Jak nakłoniłbyś ludzi, by dołączyli do rozgrywek Playarena Lubin.pl?

Gorąco zachęcam do tego każdego, kto jeszcze nie dołączył do rozgrywek, bo naprawdę warto. To nic nie kosztuje, a można aktywnie i miło spędzić wolny czas. Wystarczy pogadać ze znajomymi i założyć drużynę czy dołączyć do istniejącego już zespołu, a na pewno nie będziecie żałować. Do zobaczenia na boisku.

Dodaj komentarz