LUBIN. Udany start łyżwiarzy w Warszawie (FOTO)

20151129_103503 (Kopiowanie)Na torze lodowym Stegny w Warszawie odbyła się I edycja Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „I ty zostaniesz mistrzem”. Po raz kolejny, w zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Sportowych, startujący w barwach Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Cuprum” Lubin.

Wielu zawodników pobiło swoje rekordy życiowe i uzyskało wysokie miejsca w punktacji wielobojowej zawodów. Lubińska ekipa z powodzeniem startowała także w biegach sztafetowych i drużynowych.

W biegach sztafetowych dziewczęta z kategorii 10-12 lat oraz 13-14 lat zajęły miejsce trzecie. Chłopcy startujący w kategorii 13-14 lat zajęli miejsce drugie.W biegach drużynowych, w których brali udział zawodnicy z najstarszych kategorii wiekowych (14 i 15 lat) dziewczęta zajęły pierwsze i czwarte miejsce, a chłopcy pierwsze i trzecie.

W punktacji szkół i klubów dziewczęta zajęły czwarte miejsce a chłopcy trzecie. Zawody w Warszawie rozpoczęły cykl pięciu edycji Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim. Warto zaznaczyć, że w zawodach brało udział ponad dwustu zawodników reprezentujących kluby
z całego kraju.

Następne starty odbędą się w Lubinie, Tomaszowie Mazowieckim, Zakopanem i w Sanoku (edycja finałowa). Zwycięzcy ostatnich zawodów będą reprezentować Polskę na nieoficjalnych Mistrzostwach Europy Dzieci „VIKING RACE” w Holandii.

Najlepsze miejsca indywidualnie zajęli:

Kategoria D1 (12 lat )
Agnieszka Walczak 4m w wieloboju

Adrianna Kluk 9m w wieloboju

Wojciech Gutowski 6m w wieloboju

Kategoria D2 (13 lat)
Malwina Wójcik 6m w wieloboju

Damian Kołodziej 6m w wieloboju

Kategoria C1 (14 lat)
Alicja Milewska 2m w wieloboju

Blacha Julia 8m w wieloboju
Dominka Kot 9m w wieloboju

Maciej Dulewicz 4m w wieloboju

Damian Skibik 7m w wieloboju
Kategoria C2 (15 lat)
Aleksandra Kluk 5m w wieloboju

Nikola Dudziak 7m w wieloboju
Karolina Trybulec 9m w wieloboju

Anna Walczak 10m w wieloboju
Michał Tutka 3m w wieloboju
Krystian Płaza 4m w wieloboju
Kacper Busse 6m w wieloboju

Dawid Pawlik 10m w wieloboju