LUBIN. Udany rewanż gdańszczan

PA3_7327Siatkarze Lotos Trefla Gdańsk wzięli rewanż za mecz pierwszej rundy. Dziś gdańszczanie pokonali w Lubinie Cuprum 3:1.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punt. Po pierwszej przerwie technicznej zarysowała się przewaga przyjezdnych. Lubinianie zdołali doprowadzić do remisu po 16, ale cztery kolejne punkty zdobyli przyjezdni. Taka przewaga wystarczyła do wygrania seta.

Druga partia zaczęła się od mocnego uderzenia Trefla, ale w końcówce podopiecznym Gheorghe Cretu znów udało się odrobić starty. Niestety przy stanie 23:23 dwa decydujące ciosy zadali gdańszczanie. Cuprum przedłużyło swoje nadzieje w trzeciej partii, ale w czwartej odsłonie znów dużo lepiej na placu gry prezentowali się zawodnicy trzecij siły PlusLigi.

Cuprum Lubin – Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 20:25)

Cuprum Lubin: Romać, Łomacz, Kadziewicz, Paszycki, Trommel, Borovnjak, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Łapszyński, Gromadowski.

Lotos Trefl Gdańsk: Troy, Falaschi, Grzyb, Gawryszewski, Mika, Schwarz, Gacek (libero) oraz Schulz, Stępień.

MVP: Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk)