LUBIN. Trzy szczypiornistki wyróżnione

PA3_8396

Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie czternastu zawodniczek, które swoją postawą na parkiecie zasłużyły na miejsce w siódemce 17. kolejki. Po szlagierowym meczu z MKS-em Selgros Lublin wyróżnione zostały aż trzy nasze zawodniczki!

Siódemka kolejki:

Bramkarka: Natalia Tsvirko (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) [2]

Zespół KGHM Metraco Zagłębia Lubin może się pochwalić znakomitymi bramkarkami. W poprzedniej kolejce kapitalną dyspozycję zaprezentowała Monika Maliczkiewicz, a w meczu z MKS-em Selgros Lublin świetną zmianę dała jej Natalia Tsvirko. W trakcie całego pojedynku z mistrzyniami Polski wybroniła wiele ważnych piłek, w tym kluczową kontrę w ostatniej minucie. Wraz z Kają Załęczną została cichą bohaterką swojej drużyny.

Lewe skrzydło: Kaja Załęczna (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) [4]

Na pozycji lewoskrzydłowej w minionej serii była spora konkurencja. Niezwykle udany występ zaliczyła m.in. Kinga Grzyb, która w opinii wielu była najlepszą zawodniczką pojedynku SPR Olkusz – Start Elbląg. Na najwyższe wyróżnienie zasłużyła jednak Kaja Załęczna. Skrzydłowej Miedziowych nie tylko należą się brawa za akcje ofensywne, ale także za dobrą pracę w obronie. Zdobyła ważne bramki w końcówce meczu, w tym jedną, która zapewniła lubiniankom dwa punkty.
Lewe rozegranie: Sylwia Lisewska (Energa AZS Koszalin) [3]

Środek rozegrania: Agata Wypych (Piotrcovia Piotrków Tryb.) [9]

Prawe rozegranie: Anna Pałgan (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) [1]

Świetny mecz przeciwko mistrzyniom Polski zanotowała rozgrywająca KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Nie bała się ostrych wejść w blok defensywny rywalek i wywalczyła kilka rzutów karnych. Niektóre z nich sama też bezbłędnie wykorzystywała. Nieustępliwa i bardzo aktywna w obronie.

Prawe skrzydło: Monika Migała (Ruch Chorzów) [4]

Kołowa: Monika Stachowska (Pogoń Baltica Szczecin) [6]

Ławka rezerwowych:

Bramkarka: Monika Wąż (KPR Ruch Chorzów) [4]
Lewe skrzydło: Kinga Grzyb (Start Elbląg) [8]
Lewe rozegranie: Marta Gęga (MKS Selgros Lublin) [1]
Środek rozegrania: Agata Cebula (Pogoń Baltica Szczecin) [7]
Prawe rozegranie: Dorota Małek (MKS Selgros Lublin) [3]
Prawe skrzydło: Dorota Błaszczyk (Energa AZS Koszalin) [2]
Kołowa: Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin) [5]

Dodaj komentarz