LUBIN. Szczypiornistki zagwarantowały emocje

LH1-201035

Bardzo zacięte i emocjonujące spotkanie obejrzeli dziś licznie zgromadzeni w hali SP 14 kibice. Lubinianki wygrały wojnę nerwów i wciąż są liderkami PGNiG Superligi Kobiet.

Pogoń rozpoczęła spotkanie, ale to miedziowe cieszyły się z prowadzenia po minucie gry. Karnego wykorzystała Karolina Semeniuk-Olchawa. Przyjezdne szybko zgubiły piłkę, Zagłębie rozegrało kontrę i po trafieniu Anny Pałgan po dwóch minutach mieliśmy 2:0. Pierwszą bramkę szczecinianki zdobyły w 5. minucie, za sprawą Agaty Cebuli, która wykorzystała karnego. Monika Stachowska chwilę później doprowadziła do remisu, a trafienie Hanny Yashchuk dało przyjezdnym prowadzenie. W 15. minucie Agata Cebula podwyższyła na 4:2, a kibice miedziowych od drugiej minuty wciąż czekali na bramkę swoich ulubienic. Doczekali się w końcu w 16. minucie, kiedy na listę strzelców wpisała się Anna Pałgan, pokonując bardzo dobrze spisującą się bramkarkę Pogoni, Sołomiję Szywierską. Chwilę później piłkę w obronie przejęła „Semena” i zrobiło się po 4. Przyjezdne wyszły znów na 2-bramkowe prowadzenie, ale podopieczne Bożeny Karkut skuteczną grą doprowadziły do remisu. Lubinianki odzyskały prowadzenie w 28. minucie – 10:9, a pierwsza, bardzo wyrównana połowa zakończyła się wynikiem 11:9.

Niespełna minutę po wznowieniu gry trafiła  Hanna Yashchuk,. W 35. minucie był remis po 12. Pięć minut później, kiedy karnego wykorzystała Anna Pałgan na tablicy wyników wyświetlało się 15:13. Chwilę później miedziowe wyszły na 3-bramkowe prowadzenie po atomowym rzucie Joanny Obrusiewicz. W 43. minucie Pogoń zmniejszyła straty do jednej bramki. W ważnym momencie bramkę w osłabieniu na 18:16 rzuciła Joanna Obrusiewicz. W 47. minucie znów mieliśmy remis. Lubinianki wykorzystały jednak osłabienie Pogoni i w 50. minucie prowadziły 21:19. W 55. minucie był remis po 22. Emocje sięgnęły zenitu w ostatnich dwóch minutach. „Semena” wykorzystała karnego, a miedziowe przez minute grały w podwójnej przewadze. Piłkę przejęła w obronie Anna Pałgan, a Karolina Semeniuk-Olchawa dopełniła formalności i mieliśmy 25:23. Minutę i 15 sekund przed końcową syreną Monika Maliczkiewicz obroniła rzut sam na sam i lubinianki wygrały wojnę nerwów!

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Pogoń Baltica Szczecin 26:23 (11:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Załęczna 3, Tracz, Piekarz, Pałgan 6, Semeniuk-Olchawa 8, Obrusiewicz 4, Paluch 1, Jelić 1, Lalewicz 1, Bader 2, Piechnik, Jochymek, Walczak.

Pogoń: Szywierska, Płaczek – Huczko 2, Jakubowska, Sabała, Stachowska 2, Królikowska 3, Cebula 2, Głowińska 4, Agova, Szulc, Duran 1, Stasiak 6, Yashchuk 3, Fornalik.LH1-200665 LH1-200693 LH1-200759 LH1-200806 LH1-200874 LH1-201035