LUBIN. Szczypiornistki lepsze od Ruchu

PA2_6595Wznowienie rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Korzystając z ostatnich dni przerwy piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin sprawdziły swoją formę, grając sparingowy mecz z Ruchem Chorzów. Zwycięsko z tego pojedynku wyszły miedziowe.

Spotkanie, które odbyło się w Kątach Wrocławskich, rozgrywane było w trzech tercjach. W każdej z nich lepiej prezentowały się podopieczne Bożeny Karkut. Po pierwszej odsłonie na tablicy wyników było 12:10. W drugiej części spotkania lubinianki jeszcze bardziej zaznaczyły swoją przewagę i wygrywały 27:21. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną KGHM Metraco Zagłębia Lubin 39:33. Najwięcej bramek dla miedziowych zdobyła powracająca po kontuzji Karolina Semeniuk-Olchawa, która na listę strzelców wpisała się aż 10 razy.

Dla obydwu drużyn był to ostatni sprawdzian formy przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Szczypiornistki Superligi wracają na parkiety po przerwie, związanej z występami reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy. KGHM Metraco Zagłębie Lubin w najbliższą sobotę czeka wyjazdowy pojedynek z Aussie Sylex Sambor Tczew.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 39:33 (27:21,12:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Tsvirko – Premović 8, Obrusiewicz 5, Piechnik 3, Jochymek 2, Piekarz 1, Konofał 1, Lalewicz 5, Semeniuk-Olchawa 10, Załęczna 4.