LUBIN. Szczypiorniści Zagłębia ograli osłabioną Pogoń

LH1-201804

W ramach 18. kolejki MKS Zagłębie Lubin zmierzyło się u siebie z Gaz-System Pogonią Szczecin.

Pogoń przyjechała do Lubina w 10-osobowym składzie. W 24. minucie lubinianie grali w przewadze dwóch zawodników i chwilę później mogli prowadzić, ale karnego nie wykorzystał Wojciech Gumiński. Kilkanaście sekund później trafił Jarosław Paluch, a po karnym Alena Kulenovica i miedziowi zmniejszyli straty do dwóch bramek. W 27. minucie na tablicy wyników widniało 10:11. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 13:14.

Pierwsza akcja po przerwie przyniosła miedziowym wyrównanie, po trafieniu Dariusza Rośka. Lubinianie mogli odzyskać prowadzenie, ale nie potrafili znaleźć sposobu na golkipera gości, Stanislava Stojkovica. Po drugiej stronie nie gorzej radził sobie Patryk Małecki, efektem czego wynik oscylował wokół remisu. Goście wykorzystali podwójną przewagę w 48. minucie i wyszli na 2-bramkowe prowadzenie – 21:19. Podopieczni Jerzego Szafrańca odrobili straty i w 52. minucie znów mieliśmy remis. Minutę później karę otrzymał Nenad Marković, z decyzją sędziów nie mógł pogodzić się szkoleniowiec Pogoni, co pokazał w dość ekspresywny sposób, rzucając butelką wody o parkiet, za co również otrzymał karę i portowcy grali w podwójnym osłabieniu. W tym czasie lubinianie zdołali rzucić jedną bramkę i znów mieliśmy remis. Kiedy goście byli już w komplecie Patryka Małeckiego pokonał Michał Bruna i Pogoń znów wygrywała. Bramki Leszka Michałowa i Michała Bartczaka sprawiły, że Zagłębie odzyskało prowadzenie. Ostatnie fragmenty meczu to prawdziwa wojna nerwów. Na półtorej minuty przed końcem prowadzenie miedziowym dał Bartosz Starzyński. Chwilę później w słupek trafił Wojciech Zydroń, ale lubinianie pogubili się w ataku i piłkę miała Pogoń. Karę dwóch minut otrzymał Bartosz Starzyński, a goście mieli pół minuty na doprowadzenie do remisu. Dwie znakomite interwencje Patryka Małeckiego pozwoliły miedziowym odnieść niezwykle cenne zwycięstwo.

MKS Zagłębie Lubin – Gaz-System Pogoń Szczecin 26:25 (13:14)

Zagłębie: Małecki, Kubiszewski, Dudek – Michałów 2, Stankiewicz 4, Gumiński 2, Rosiek 1, Kużdeba 2, Przybylski 4, Szymyślik 1, Wolski, Paluch 2, Bartczak 3, Woźniczka, Starzyński 2, Kulenović 4.

Pogoń: Matkowski,Stojković – Bruna 4, Biały 4, Gierak 2, Jedziniak, Marković 2, Wardziński 3, Zydroń 10, Walczak.