LUBIN. Superliga piłkarek ręcznych powiększona?

LH1-200116

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie PGNiG Superliga Kobiet ponownie liczyć będzie 12 zespołów. W tej sytuacji może okazać się, że żadna z drużyn obecnie występująca w elicie nie spadnie.

W przyszłym sezonie PGNiG Superliga Kobiet miała liczyć tylko 10 zespołów. W poprzednich latach wiele klubów borykało się z problemami finansowymi, beniaminkowie często nie potrafili sprostać poziomowi najwyższej klasy rozgrywek.

Przed startem obecnego sezonu z rozgrywek wycofał się KSS Kielce. W tej sytuacji postanowiono, że w PGNiG Superlidze Kobiet weźmie udział tylko 11 zespołów, a od kolejnego sezonu liga zredukowana zostanie do 10 drużyn.

Wszystko wskazuje jednak na to, że tak się nie stanie. Kolegium Ligi ZPRP pozytywnie zaopiniowało projekt powiększenia PGNiG Superligi kobiet do 12 zespołów. W przypadku zgody Zarządu ZPRP nowe zasady obowiązywałoby od sezonu 2014/2015.

W tej sytuacji do PGNiG Superligi awansuje zwycięzca I ligi. Zespół, który bieżące rozgrywki zakończy na ostatnim 11. miejscu weźmie udział w barażu o utrzymanie, zagra z pierwszym zainteresowanym zespołem z I ligi.

Źródło: SportoweFakty.pl

Dodaj komentarz