LUBIN. Sreberka z MKS Zagłębia Lubin

IMG_4698 (Copy)Podopieczne Elżbiety Szczepaniak i Beaty Miazgi zdobyły tytuł wicemistrzyń Dolnego Śląska. Dzięki srebrnemu medalowi w rozgrywkach naszego województwa, lubinianki już w najbliższy piątek powalczą w 1/16 finału mistrzostw Polski.

Miedziowe szczypiornistki przez większość sezonu wiodły prym na parkietach naszego województwa. Łącznie zdobyły 12 punktów, tracąc tylko 4. Na koniec rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Juniorek, miedziowe zajęły drugie miejsce, a tytuł mistrzowski przypadł KPR Jeleniej Górze SMS Karpacz.

– Zdarzały się mecze łatwiejsze i te trudniejsze. Zawsze jednak tak samo podchodzimy do każdej konfrontacji, starając się dać z siebie sto procent możliwości na parkiecie. Łatwo ten tytuł nam nie przyszedł, ale udało się – komentuje Agata Pięta, lewoskrzydłowa MKS Zagłębia Lubin.

Oficjalnego wręczenia srebrnych medali dokonał były golkiper MKS Zagłębia Lubin, a obecnie radny Rady Miejskiej Lubin, Roman Zapruto. Przed lubiniankami turniej 1/16 finału mistrzostw Polski, który rozpocznie się w najbliższy piątek. W Kwidzynie, miedziowe zmierzą się z gospodyniami oraz zespołem z Mławy. Dwie najlepsze ekipy przejdą do 1/8 finału mistrzostw Polski.