LUBIN. Siatkarze Cuprum walczą o finał!

PA1_9400Wielkimi krokami zbliżają się półfinałowe spotkania w ramach pierwszej ligi siatkówki, w których zagrają KS Cuprum Mundo Lubin i Camper Wyszków. Dwa pierwsze mecze rozegrane zostaną w Lubinie już w najbliższy weekend.

Rywalizacja Cuprum – Camper zapowiada się niezwykle ciekawie. Na parkiecie zmierzą się druga i trzecia drużyna rundy zasadniczej. Obydwa zespoły mają chrapkę na grę w wielkim finale i zdobycie mistrzowskiego tytułu. Do ostatniej kolejki fazy zasadniczej ekipy z Lubina i Wyszkowa rywalizowały o drugie miejsce, na którym ostatecznie znaleźli się miedziowi. W poprzedniej fazie zdecydowanie lepiej zaprezentował się zespół z Wyszkowa, który gładko 3:0 pokonał AZS PWSZ Stal Nysa. Lubinianie natomiast uporali się z Krispolem Września, czyli siódmą drużyną rundy zasadniczej dopiero w ostatnim piątym spotkaniu.

– Taki jest urok i piękno sportu. Niestety dla nas, bo rozgrywanie pięciu spotkań w pierwszej fazie play-off nie przynosi nam chluby. Tymi spotkaniami pokazaliśmy naszym kolejnym przeciwnikom, że często zdarzają nam się chwile słabości – mówi Łukasz Kadziewicz, zawodnik Cuprum.

Zespół z Wyszkowa to jednak zdecydowanie inny rywal niż Krispol, ponieważ nie ma swojego niekwestionowanego lidera, którym był w drużynie z Wrześni Marcin Iglewski. Siła ataku w Camperze rozkłada się na dwóch przyjmujących i jednego atakującego, przez co lubinianie będą musieli zagrać dobrze taktycznie pod tych trzech siatkarzy. O podobnym poziomie Cuprum i Campera może świadczyć przebieg rywalizacji w tym sezonie. Camper wygrał 3:2 w Lubinie, Cuprum w takim samym stosunku pokonało rywali w Wyszkowie

– Przede wszystkim musimy poprawić naszą grę na wyjazdach – zaznacza szkoleniowiec Cuprum Mundo Lubin, Paweł Szabelski.

Zarówno sobotnie jak i niedzielne spotkanie KS Cuprum Mundo Lubin z Camperem Wyszków rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali RCS przy Szkole Podstawowej Nr 14 w Lubinie.

Dodaj komentarz