LUBIN. Siatkarze blisko awansu

LH1-203372Siatkarze Cuprum Mundo Lubin zrealizowali postawiony sobie cel. W dwóch pierwszych meczach ćwierćfinału fazy play-off lubinianie zanotowali dwa zwycięstwa.

Podopieczni Pawła Szabelskiego w pierwszym meczu wygrali 3:1, w drugim pokonali rywali 3:0. Wyniki mogłyby wskazywać na łatwą przeprawę miedziowych, którzy musieli jednak pomęczyć się z rywalami.
Na otwarcie ćwierćfinałowego pojedynku goście wygrali seta do 23. W kolejnych odsłonach to już gospodarze byli górą. Cuprum Mundo Lubin trzy kolejne partie wygrało do 18, 20 i 22 – Goście wygrali pierwszego seta, a nam zabrakło głównie gry blokiem. Krispol postawił nam trudne warunki, ale z biegiem czasu zaczęliśmy grać coraz lepiej, co przyniosło zamierzony efekt w postaci zwycięstwa – mówił po meczu Paweł Szabelski, szkoleniowiec Cuprum Mundo Lubin.

Drugie spotkanie ćwierćfinału play-off najwięcej emocji przyniosło w pierwszym secie. Goście prowadzili niemal przez całą pierwszą odsłonę, ale ostatecznie po horrorze, to miedziowi cieszyli się z wygranej na przewagi. Drugi set, to już popis lubinian, którzy zmiażdżyli rywali do 12. W trzeciej i ostatniej odsłonie również większych emocji nie było. Podopieczni Pawła Szabelskiego wygrali 25:18, cały mecz 3:0 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:0.

Fot. Łukasz Haznar

Dodaj komentarz