LUBIN. Powalczyli z faworytem

Handball_the_ballPiłkarze ręczni Zagłębia II Lubin rozegrali mecz z Grunwaldem Poznań. Podopieczni Jarosława Hipnera i Adriana Anuszewskiego powalczyli z faworytem, szczególnie w drugiej połowie.

Lubinianie spotkanie rozpoczęli fatalnie i po kilku minutach przegrywali 0:4. Po kwadransie gry było jeszcze gorze, bo na tablicy wyników widniało 8:1 dla gospodarzy. Przewaga wypracowana w pierwszych piętnastu minutach pozwoliła poznanianom na wysokie, siedmiobramkowe prowadzenie do przerwy – 17:10.

W drugiej połowie miedziowi wzięli się do gry i zaczęli odrabiać straty. W 50. minucie było już tylko 21:18. W ostatniej minucie karnego wykorzystał Piotr Piróg i Grunwald wygrywał tylko 24:23. Ostatni cios zadali jednak gospodarze.

WKS Grunwald Poznań – MKS Zagłębie II Lubin 25:23 (17:10)

Zagłębie II: Podejma, Kaczmarek – Krażewski 1, Mieszawski, Piróg 5, Górniak 4, Biziorek 1, Cieślak 1, Lasak 1, Dziubiński 1, Mikołajczak 4, Kuliński 2, Seroczyński 1, Głowicki 2.