LUBIN. Pogoń lepsza od Zagłębia

zlW hicie 2.kolejki PGNiG Superligi Kobiet Pogoń Baltica Szczecin pokonała na własnym parkiecie Metraco Zagłębie Lubin 31:26 (15:10).

Szczecinianki rozpoczęły od mocnego uderzenia. Po trzech minutach gry było 4:0. W piątej minucie pierwszą bramkę dla miedziowych zdobyła Sanja Premović. Niestety lubinianki nie poszły za ciosem, a kolejne bramki zdobywały podopieczne Adriana Struzika. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga ekipy ze Szczecina, która nie pozwalała miedziowym na zbyt wiele. W 18. minucie spotkania na tablicy wyników było już 11:4 dla Pogoni. Przed przerwą podopieczne Bożeny Karkut zniwelowały nieco straty, ale to szczecinianki mogły czuć się komfortowo, schodząc na przerwę.

W drugiej połowie gra miedziowych wyglądała nieco lepiej, jednak gospodynie utrzymywały bezpieczną przewagę. Lubinianki potrafiły dość rywalki na trzy bramki w 37 i 43 minucie spotkania. Niespełna pięć minut przed końcem losy spotkania były rozstrzygnięte, kiedy Pogoń wygrywała 30:24. Podopieczne Adriana Struzika wygrały 31:26.

Pogoń Baltica Szczecin – Metraco Zagłębie Lubin 31:26 (15:10)

Bramki dla Zagłębia: Marić 9, Obrusiewicz 6, Premović 2, Jochymek 2, Milojević 6, Załęczna 2.