LUBIN. Piłkarki ręczne Zagłębia zagrają ostatni mecz rundy

LH1-199884

Przed piłkarkami ręcznymi KGHM Metraco Zagłębia Lubin ostatni mecz rundy zasadniczej. Podopieczne Bożeny Karkut podejmować będą Start Elbląg.

Miedziowe do sobotniego starcia przystąpią podrażnione ostatnią niespodziewaną porażką w Jeleniej Górze. Derbowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem KPR-u, co może kosztować KGHM Metraco Zagłębie Lubin utratę pierwszego miejsca przed fazą play-off.

Podopieczne Bożeny Karkut muszą wygrać ze Startem Elbląg i liczyć na korzystny układ wyników w innych spotkaniach. Miedziowe przede wszystkim muszą zagrać zupełnie inaczej niż w środowym meczu w Jeleniej Górze, jeśli chcą odnieść zwycięstwo z dużo silniejszym od KPR-u Startem.

Miedziowe mają z ekipą z Elbląga rachunki do wyrównania. W meczu pierwszej rundy lubinianki przegrały wyraźnie ze Startem 28:34 i teraz będą miały okazję do zrewanżowania się swoim rywalkom – Nie traktujemy tego meczu jak rewanżu. Po prostu musimy wyjść na parkiet i wygrać – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

Start wciąż walczy o zajęcie jak najwyższego miejsca przed fazą play-off. Aktualnie zespół z Elbląga zajmuje piątą lokatę, mając punkt straty do Pogoni Szczecin i trzy punkty przewagi nad Politechniką Koszalin. KGHM Metraco Zagłębie Lubin jest pierwsze i ma punkt przewagi nad MKS-em Lublin, ale w ostatniej kolejce miedziowe będą pauzować.

Dodaj komentarz