LUBIN. Pierwsze zwycięstwo szczypiornistów!

PA3_8732Pierwsze punkty dla Zagłębia! Pierwsza wygrana w tym sezonie! Kibice Zagłębia czekali na taką wiadomość z Legionowa – Zagłębie po wyrównanej walce z KPR-em dopisuje do swojego dorobku pierwsze punkty. Wygrywamy na wyjeździe 22:24 (12:13).

Początek meczu to dobra gra w obronie obu zespołów. Pierwsza bramka padła dopiero w 5.minucie meczu, a jej autorem był Dawid Przysiek. Ten gol rozruszał Zagłębie, które w 10.minucie prowadziło już 1:5! W kolejnych minutach Lubinianie trzymali bezpieczną przewagę, a gospodarze nie potrafili seryjnie zdobywać bramek. Dopiero w 20.minucie Zagłębie zaczęło gorzej radzić sobie w ofensywie, co skrzętnie wykorzystał KPR. Zawodnicy Roberta Lisa doprowadzili do wyrównania w 30 minucie meczu. Przed przerwą bramkę zdążył jeszcze rzucić Wojtek Gumiński i miedziowi prowadzili schodząc na przerwę 12:13.

Pierwsze minuty drugiej odsłony pokazały, że Zagłębie zostało „nieco dłużej” w szatni. Legionowo zdobyło 3 bramki z rzędu i to gospodarze prowadzili 15:13. Na szczęście dzisiejszego dnia funkcjonowała gra z kontry i to Zagłębie rzuciło 5 szybkich bramek, a na tablicy było 17:20. Kibice zgromadzeni na hali nie mogli narzekać na nudę. Do końca meczu ważyły się losy wygranej. Swoje bramki dołożyli Stankiewicz, Szymyślik oraz Krieger i dwa punkty musiały pojechać do Lubina!

KPR Legionowo – Zagłębie Lubin 22:24 (12:13)
Zagłębie: Shamrylo, Skrzyniarz – Stankiewicz 5, Gumiński 2, Przysiek 1, Kużdeba 4, Marciniak 1, Macharashvili, Szymyślik 3, Wolski, Krieger 2, Gudz 1, Czuwara, Bartczak 3, Pietruszko, Džono.