LUBIN. PGNiG Superliga Kobiet nadal z 12 zespołami

LH1-204199

Obradujący w Warszawie Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce uchwalił zmiany w regulaminie rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. W sezonie 2014/15 w najwyższej klasie rozgrywkowej ponownie zagra 12 ekip.

Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce przychylił się tym samym do wniosku Kolegium Ligi, które optowało właśnie za zwiększeniem liczby drużyn występujących w PGNiG Superlidze Kobiet.

W ostatnich latach w najwyższej kobiecej klasie rozgrywkowej regularnie występowało dwanaście drużyn, jednak wiele klubów borykało się z problemami finansowymi, a wchodzący do ligi beniaminkowie nie potrafili sprostać jej trudom i często odstawali od pozostałych zespołów.

Przed startem sezonu 2013/14 ze względu na finansową zapaść z rozgrywek wycofał się KSS Kielce, a ZPRP uznał, że z jedenastozespołowej ligi spadnie tylko jeden klub i od sezonu 2014/15 w rozgrywkach o mistrzostwo Polski uczestniczyć będzie dziesięć drużyn. Teraz jednak ZPRP uchylił się od tej decyzji i powrócił do poprzedniego układu z dwunastoma zespołami.

Tym samym w obecnym sezonie żaden klub nie pożegna się z parkietami PGNiG Superligi Kobiet, a do najwyższej klasy rozgrywkowej awansuje mistrz I ligi. Zespół z 11. miejsca w Superlidze i druga ekipa I ligi spotkają się natomiast w barażu.

Dodaj komentarz