LUBIN. Pewny awans Zagłębia

zlpogBez problemów poradziły sobie piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin z niżej notowanym Łączpolem Gdańsk.Od pierwszych minut miedziowe narzuciły gdańszczankom swój styl gry i szybko wyszły na wyraźniejsze prowadzenie. Po pięciu minutach lubinianki prowadziły już 5:1. Przez kolejny kwadrans utrzymywała się przewaga podopiecznych Bożeny Karkut, a miejscowe potrafiły zmniejszyć straty do dwóch bramek, jak np. w w 23. (8:10). Pod koniec tej części gry piąty bieg ponownie włączyły nasze zawodniczki, w bramce kolejne udane interwencje notowała Monika Maliczkiewicz. Do przerwy KGHM Metraco Zagłębie Lubin prowadziło różnicą sześciu bramek.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Lubinianki kontrolowały przebieg meczu, a kolejne bramki rzucało trio Obrusiewicz-Jochymek-Paluch. Przewaga KGHM Metraco Zagłębia oscylowała w okolicach dziesięciu bramek i z biegiem czasu awans do ćwierćfinału Pucharu Polski był coraz bliżej. Licznik ostatecznie zatrzymał się na dziewięciu trafieniach.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:33 (11:17)

Łączpol: Skonieczna, Obrębalska – Szprengier, Gelińska, Pesel, Konefał, Orzłowska, Siódmiak, Maszota, Sujka, Neitsch, Dajda, Lipska, Ciura, Klonowska, Karwecka.

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz – Robótka, Załęczna 4, Piekarz 1, Pałgan 1, Obrusiewicz 7, Paluch 5, Premović 2, Lalewicz 1, Piechnik 3, Walczak, Jochymek 8, Milojević 1.