LUBIN. Miedziowe lepsze od mistrza Turcji

zlPiłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wygrały z mistrzem Turcji Yenimahalle Ankara i wciąż mają szanse na zajęcie pierwszego miejsca podczas XIX Międzynarodowego Memoriału im. Henryka Kruglińskiego. Jutro ostatnie dwa mecze turnieju.

Już w dziesiątej minucie meczu o czas dla swojej drużyny poprosił Serdar Eler. Wówczas zawodniczki z Ankary przegrywały z Metraco Zagłębiem 1:5. Spotkanie rozpoczęło się podobnie, jak ostatni mecz sparingowy obydwu drużyn, czyli od mocnego uderzenia miedziowych. Czas wzięty przez szkoleniowca Yenimahalle nie na wiele się zdał, gdyż kolejne dwie bramki zdobyły podopieczne Bożeny Karkut i było 7:1. Drugą bramkę mistrzynie Turcji, ponownie za sprawią Yeliz Ozel zdobyły dopiero w 13.minucie spotkania. Z biegiem czasu zespół z Ankary wrócił do gry, z kolei miedziowe zaczęły popełniać proste błędy, co przełożyło się na wynik – w 27.minucie było już tylko 9:10, W końcówce mistrzynie Turcji zdołały jeszcze doprowadzić do remisu, jednak ostatnią bramkę w tej części spotkania zdobyła Kinga Grzyb.

Chwilę po zmianie stron lubinianki rzuciły dwie bramki z rzędu i było 14:11. Zespół z Ankary nie zamierzał jednak się poddawać i utrzymywał dystans do miedziowych, które nie mogły przekroczyć granicy trzech bramek przewagi. Udało się to w końcu w 51.municie meczu, kiedy było 21:17. Jak się później okazało to był decydujący moment meczu, bo już do końca lubinianki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i dorzuciły jeszcze kilka bramek.

Metraco Zagłębie Lubin – Ankara Yenimahalle 28:21 (12:11)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 5, Mączka , Semeniuk 3, Trawczyńska, Buklarewicz 3, Wiertelak , Ważna , Belmas 1, Premović 5, Jochymek , Milojević 4, Marić 7,

Ankara: Bediang, Wysokińska, Kelly – Akgun 1, Soysal 1, Chumak 1, Gundar , Ilkova , Keskin 3, Ozel 4, Sokac 6, Tankaskaya, Laiuk 4, Turkoglu 1.

Dodaj komentarz