LUBIN. Lubinianin wyjeżdża do Anglii

krystian_kaczmarczyk_nmwNike Academy istnieje już od 2009 roku, lecz do niedawna nie dostał się do niej żaden Polak. Po 5 latach działania tej szkółki piłkarskiej zła passa nareszcie została przerwana. Angaż w akademii otrzymało bowiem w ostatnim czasie aż dwóch polskich zawodników! Jednym z nich jest lubinianin – Krystian Kaczmarczyk.

Przygoda z Nike Academy Krystiana Kaczmarczyka zaczęła się od wypełnienia formularza zgłoszeniowego do Most Wanted. Potem otrzymał on informację, że 13 września ma się stawić na specjalistycznych testach w podwarszawskiej Warce. Pierwszego dnia połowa zawodników odpadła z rywalizacji. Na drugi dzień wybrano zwycięzcę, którym okazał się Krystian Kaczmarczyk. W nagrodę „Kaczmar” pojechał do Anglii, by powalczyć o miejsce w Nike Academy. W ośrodku St Georges Park świętował tam ogromny sukces, ponieważ jako drugi Polak w historii dostał się do szkółki piłkarskiej Nike.

– Pierwsze wrażenia, jakie towarzyszyły mi po przylocie do ośrodka St. Georges Park, były niesamowite. To było dla mnie spełnienie piłkarskich marzeń. Wiele osób pyta mnie o cele, jakie sobie stawiam przed wylotem do Anglii, jednak muszę odpowiedzieć tak samo jak wcześniej przy okazji mojego powrotu z podwarszawskiej Warki oraz przed wyjazdem na testy do Birmingham. Ja ich sobie nie stawiam. Chcę po prostu pokazać się z jak najlepszej strony. Lecę, aby trenować w najlepszej akademii piłkarskiej na świecie i jestem pewien, że wywiozę z tej wyprawy bezcenne doświadczenie. – mówi Krystian Kaczmarczyk.

Okres świąteczno-noworoczny Krystian spędził w rodzinnym Lubinie, a teraz po Nowym Roku rusza na podbój Anglii.

Dodaj komentarz