LUBIN. Koniec turnieju dla polskich badmintonistów

W ćwierćfinale Mistrzostw Europy do lat 17 w grze indywidualnej, Polskę reprezentowały Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Goszczyńska. W deblu pań, wspomniane zawodniczki zmierzyły się z tureckim duetem, Bengisu Ercetin i Nazlican Inci. Nasze kadrowiczki przegrały 0:2.

Ponad półgodzinny mecz, od samego początku odbywał się pod dyktando Turczynek. Rywalki Polek imponowały szybkością i dobrą zagrywką. Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Goszczyńska pomimo porażki (14:21, 16:21), kilkakrotnie zaskoczyły Bengisu Ercetin i Nazlican Inci, szybkimi lotkami z kontry. – Cieszymy się, że udało nam się awansować do najlepszych ćwierćfinalistów Europy. Cóż, rywalki okazały się lepsze, a my nie nadążyłyśmy za ich tempem. Mamy nadzieję, że za parę lat powalczymy i w przyszłości pokonamy je – przyznaje Wiktoria Dąbczyńska. – Przed meczem było myślenie, że Turczynki są lepsze pod każdym względem w obronie i ataku. Zaskoczyły nas przed wszystkim szybkością – puentuje Aleksandra Goszczyńska.

Po naszych kadrowiczkach, również z zawodniczkami z Turcji zmierzyły się Dunki.  W pierwszym secie Aleksandra Boje i Amalie Magelung Krogh pewnie ograły rywalki 21:9. W drugim secie, reprezentantki Turcji zaczęły grać dynamiczniej, a kontrataki często były bardzo skuteczne. Dunki były tym faktem wyraźnie zaskoczone, jednak ostatecznie pokonały po raz drugi Turczynki, tym razem 21:19. W półfinałowej rywalizacji zobaczymy reprezentantów dziesięciu krajów. Mecze startują o godz. 16:00, a finały rozpoczną się w piątek o godz. 10:00