LUBIN. Górnik znów lepszy

zlPiłkarze ręczni Zagłębia Lubin przegrali w meczu sparingowym z Górnikiem Zabrze 22:26. Jeszcze pięć minut przed końcem lubinianie prowadzili 22:19.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się podopieczni Pawła Nocha, którzy przez większość tej części spotkania wygrywali różnicą 2-3 bramek. Do przerwy było 13:11, ale od początku drugiej połowy goście zaczęli odrabiać straty i w 40. minucie wyszli na pierwsze prowadzenie – 15:14. Później trwała wymiana ciosów, która trwała do 50. minuty. Wówczas na trzy bramki odskoczyli lubinianie. Niestety od prowadzenia 22:19 miedziowi przestali grać. Co prawda dobrze spisujący się w bramce Jurii Shamrylo wybronił dwa karne Bartłomieja Tomczaka, ale do końca meczu rzucali tylko zabrzanie. Od stanu 22:19 zawodnicy Górnika rzucili siedem bramek z rzędu i skończyło się na 22:26.

MKS Zagłębie Lubin – KS Górnik Zabrze 22:26 (13:11)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Wiącek – Stankiewicz 6, Szymyślik 1, Dzono 2, Kużdeba 1, Gumiński 3, Krieger 3, Czuwara 1, Halilbegović 1, Marciniak 1, Wolski 1, Macharashvili 1, Pietruszko 1.