LUBIN. Ekipa Gheorghe Cretu zwycięska

Bez większych przeszkód podopieczni Gheorghe Cretu pokonali Czarnych Radom 3:0. Spotkanie odbyło się w ramach fazy play-off w walce o 5 lokatę rozgrywek PlusLigi.

Na początku radomianie prezentowali skuteczny blok i dało im to prowadzenie. Później gospodarze pogubili się w tym elemencie, co skrzętnie wykorzystał Łukasz Kaczmarek, wykorzystując luki w podwójnym bloku Czarnych. W tej części meczu na wyróżnienie zasłużył na pewno Robert Täht, który bez większych problemów zdobywał punkty ze skrzydeł. Zespół gospodarzy w pierwszym secie dotrzymywał kroku lubinianom. Bardzo ambitnie prezentowali się Wojciech Żaliński oraz Artur Szalpuk. Chłodne głowy pod koniec rozgrywki dały Cuprum zwycięstwo 25:23.

W drugim secie gospodarze nie dotrzymali tempa przyjezdnym. Ekipa Gheorghe Cretu wiodła prym w każdym elemencie gry. Nawet kombinacyjna gra na dwóch libero nie pomogła zawodnikom Roberta Prygiela w osiągnięciu korzystnego rezultatu. Lubinianie wygrali pewnie 25:15.

Cuprum szybko osiągnęło rezultat 4:1, głównie po błędach gospodarzy. Tutaj na ratunek radomianom rzucił się przyjmujący Artur Szalpuk, który zniwelował straty do różnicy dwóch punktów, a po znakomitej zagrywce Bartłomieja Bołądzia, Czarni doprowadzili do remisu. Lubinianie brylowali jednak w polu zagrywki i szybko wyszli na prowadzenie. Dodatkowo skuteczną grą przy siatce często przełamywali blok rywali. Ekipa Gheorghe Cretu wygrała 25:22 i jest bliżej piątego miejsca w rozgrywkach fazy play-off.

MVP: Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin)

Cerrad Czarni Radom 0:3 Cuprum Lubin (23:25, 15:25, 22:25)

Pierwsze szótki:
Cerrad Czarni Radom: Kampa, Żaliński, Grzechnik, Bołądź, Szalpuk, Pliński, Majstorović (libero)

Cuprum Lubin: Gorzkiewicz, Taht, Możdżonek, Kaczmarek, Pupart, Bohme, Rusek (libero)