LUBIN. Ćwierćfinały czas zacząć!

monarinho

Już dziś o godzinie 20:30 na boisku przy Gimnazjum Nr 3 dojdzie do pierwszego starcia ćwierćfinałowego Pucharu Playarena Lubin.pl. Rywalem Monaru Team Lubin, czyli aktualnego wicemistrza Lubina będzie zespół, który w ostatnim czasie został bardzo wzmocniony zawodnikami KS Polkowice – FC Barcelubin.

W dotychczasowej historii obydwa zespoły spotkały się z sobą tylko dwukrotnie. W pierwszym meczu – 17 września 2013 roku lepszy okazał się ćwierćfinalista Mistrzostw Polski, który pokonał drużynę Tomasza Szwajki 23:4. Kolejny, który został rozegrany dokładnie trzy miesiące później ponownie wygrał Monar, tym razem jedynie 9:3. Jednak od tamtego czasu do składu FC Barcelubin dołączyło kilku zawodników występujących aktualnie w KS Polkowice. Na początku był to tylko Karol Fryzowicz, jednak z biegiem czasu dołączyli także Maciej Bancewicz i najnowszy nabytek Mariusz Szuszkiewicz. W kuluarach wiele mówi się, że do drużyny jeszcze dziś dołączyć może kolejny zawodnik z znanym nazwiskiem.

Dzisiejszym rywalem FC Barcelubin będzie Monar Team Lubin, czyli dwukrotny wicemistrz Lubina oraz trzykrotny uczestnik Mistrzostwa Polski Ligi Nike Playarena. Zespół Adriana Załęcznego to także ćwierćfinalista turnieju w Warszawie, w którym zagrały trzydzieści dwie najlepsze drużyny z całej Polski. Monar Team, który od kilku lat stopniowo wzmacnia swoją kadrę wydaje się być obok Łechty Calcio głównym faworytem do zdobycia w tym sezonie podwójnej korony. Jednak, gdyby przyjrzeć się bliżej dotychczasowym osiągnięciom aktualnie trzeciego zespołu Playarena Lubin.pl łatwo dostrzec jeden niepodważalny i zaskakujący fakt. Monar Team w swojej historii jeszcze nigdy nic nie wygrał, ani Mistrzostwa Lubina, ani Pucharu Lubina ani nawet żadnego z turnieju charytatywnych organizowanych przez lubińską Playarena.

– Szykuje nam się dzisiaj prawdziwe piłkarskie widowisko, w którym zmierzą się dwa bardzo mocne zespoły. Na papierze faworytem z całą pewnością jest Monar, jednak jeśli mamy szukać niespodzianki w starciach ćwierćfinałowych to na pewno dzisiaj będzie ku temu okazja – mówi Adam Michalik, Ambasador Playarena.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Lubina rozpocznie się o godzinie 20:30 na boisku przy Gimnazjum Nr 3 w Lubinie. Spotkanie rozgrywane będzie w wymiarze czasowym 2 x 35 min. W przypadku remisu dogrywka, a następnie rzuty karne.

Dodaj komentarz