LUBIN. Ćwierćfinał nie dla Polaków

Reprezentacja Polski Juniorów do lat 17, odpadła z drużynowej konfrontacji Mistrzostw Europy. W ostatnim meczu eliminacyjnym Grupy 7, biało-czerwoni ulegli 2:3 Niemcom i w ćwierćfinale, to właśnie nasi zachodni sąsiedzi zagrają przeciwko Anglii.

Polska reprezentacja rozpoczęła konfrontację z Niemcami bardzo dobrze. Jako pierwszy rakietę z naszym zachodnim sąsiadem skrzyżował Robert Cybulski. Polak zmierzył się z Lukasem Resch. Nasz zawodnik zaprezentował bardzo dojrzałą grę, wygrywając 21:18 i 21:12.

– W pierwszym secie po wysokiej przewadze nieco się rozluźniłem i za bardzo chciałem zdobyć decydujący punkt. Bardzo chciałem przy tej okazji podziękować naszemu psychologowi, panu Krzysztofowi, który znakomicie nas przygotował. Pokazał jak w ważnych momentach się rozluźnić – przyznaje Robert Cybulski.

Drugie spotkanie, to pięćdziesięcioczterominutowy singiel pań. Wiktoria Dąbczyńska stanęła naprzeciw Anniki Schreiber. Pierwszego seta wygrała Niemka, 21:18. W drugim, chłodną głowę zachowała Polka, która wygrała 21:18. Niestety trzeci set, to już dominacja Anniki, która wygrała 21:15 i całe spotkanie 2:1.

W deblu panów, Adam Szolc i Radosław Wróbel zmierzyli się z Timem Fisherem i Hauke Graalmannem. W pierwszym secie Niemcy wygrali 21:13. W drugim, Polacy nie zdołali doprowadzić do stanu remisowego. Nasi rywale wygrali 21:16 i w konfrontacji Polska – Niemcy, mieliśmy rezultat 1:2.

W grze podwójnej pań, Wiktoria Dąbczyńska wraz z Aleksandrą Goszczyńską zagrały przeciwko Emmie Moszczyńskiej i Mirandzie Wilson. Po bardzo derowym pierwszym secie, Polki wygrały 22:20. W drugim secie nasze zawodniczki grały bardzo pewnie, a Niemki zaczęły popełniać sporo błędów. Biało-czerwone zwyciężyły 21:18 i w całej rywalizacji doprowadziły do remisu 2:2.

Mixt, to konfrontacja par Wiktoria Adamek-Robert Cybulski i Annika Schreiber-Hauke Graalmann. W pierwszym secie nasz duet po zaciętym pojedynku wygrał 21:18. Drugi set, to zdecydowanie lepszy mecz Niemców, którzy wygrali 21:14. Ostatni set, to bardzo nerwowa końcówka, w której po błędach Polaków, nasi rywale wygrali 21:17 i w całym pojedynku 3:2. Wynik ten oznaczał, że w drużynowej konfrontacji, w ćwierćfinale nie zobaczymy już kadry Polski.