LUBIN. Cuprum Mundo walczy o finał!

LH1-204817

Siatkarze Cuprum Mundo Lubin wykonali plan minimum – awansowali do półfinału play-off. Teraz podopiecznych Pawła Szabelskiego czeka walka o wielki finał. Przeciwnikiem miedziowych będzie Camper Wyszków.

Rywalizacja Cuprum – Camper zapowiada się niezwykle ciekawie. Na parkiecie zmierzą się druga i trzecia drużyna rundy zasadniczej. Obydwa zespoły mają chrapkę na grę w wielkim finale i zdobycie mistrzowskiego tytułu. Do ostatniej kolejki fazy zasadniczej ekipy z Lubina i Wyszkowa rywalizowały o drugie miejsce, na którym ostatecznie znaleźli się miedziowi.

W ćwierćfinale play-off dużo łatwiejszą przeprawę mieli zawodnicy Campera, którzy w trzech meczach pokonali AZS Nysa 3:1, 3:0 i 3:2. Podopieczni Pawła Szabelskiego do wyeliminowania siódmego po rundzie zasadniczej Krispolu Września potrzebowali aż pięciu spotkań – Taki jest urok i piękno sportu. Niestety dla nas, bo rozgrywanie pięciu spotkań w pierwszej fazie play-off nie przynosi nam chluby. Tymi spotkaniami pokazaliśmy naszym kolejnym przeciwnikom, że często zdarzają nam się chwile słabości – mówi Łukasz Kadziewicz, zawodnik Cuprum.

O podobnym poziomie Cuprum i Campera może świadczyć przebieg rywalizacji w tym sezonie. Camper wygrał 3:2 w Lubinie, Cuprum w takim samym stosunku pokonało rywali w Wyszkowie – Przede wszystkim musimy poprawić naszą grę na wyjazdach – zaznacza szkoleniowiec Cuprum Mundo Lubin, Paweł Szabelski.

Dodaj komentarz