LUBIN. Cuprum Mundo w Plus Lidze już jutro?

PA1_2619

Już jutro do Lubina przyjedzie prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej Artur Popko oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej PLPS Andrzej Gołaszewski. Wizyta władz PLPS jest związana z podjęciem decyzji dotyczącej uczestnictwa Cuprum Mundo Lubin w rozgrywkach krajowej elity w Plus Lidze.

Akces gry w Plus Lidze złożyły dwa kluby: Cuprum Mundo Lubin i MKS Banimex Będzin. Sportowe warunki oba zespoły spełniły, plasując się w pierwszej czwórce rozgrywek 1. ligi. Jednak drużyna z Górnego Śląska ma swoje problemy i nie do końca może być brana pod uwagę przy ustalania składu PLS na przyszły sezon.

Wiele na to wskazuje, że w sezonie 2014/2015 w PlusLidze zobaczymy 13 zespołów. Najpoważniejszym kandydatem do zasilenia najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce jest Cuprum Lubin, który sezon w I lidze skończył na trzecim miejscu. – Oprócz zbyt małej hali będzinianie mają pewne problemy w przekształcenie się w spółkę akcyjną, co jest konieczne w przypadku gry w PlusLidze – tłumaczy dla siatkarskiego portalu wiceprezes PLPS Jan Zaremba.

Komisja Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej w planach ma m.in. wizytę na budowanej hali widowisko-sportowej Regionalnego Centrum Sportowego, a także spotkanie z Prezydentem Lubina i przedstawicielami KGHM Polska Miedź SA. Ostateczny termin co do kształtu Plus Ligi na przyszły sezon to 18 czerwca, ale jest możliwe, że jakieś potwierdzenie tego, gdzie lubinianie będą grać w sezonie 2014/2015 będzie znane już jutro.

 

Dodaj komentarz