LUBIN. Brąz Jesionki

IMG_0492We włoskim Jesolo zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów Taekwon-do ITF. Reprezentacja Polski na zawodach zajęła trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji.

Klub Taekwon-do z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie był reprezentowany przez jedną zawodniczkę. Angelika Jesionka na Mistrzostwach zdobyła brązowy medal w konkurencji walk drużynowych juniorek. W dotychczasowej karierze sportowej medal z Jesolo jest największym sukcesem lubinianki. W ubiegłym roku zdobyła III miejsce w walkach juniorów powyżej 65kg Podczas Pucharu Europy w Budapeszcie. W polskiej ekipie Lubin miał jeszcze dwóch przedstawicieli w pięcioosobowym zespole trenerskim był Waldemar Dolecki a w serwisie informatyczno-prasowym pracował Gaweł Szczęsny.

Do rywalizacji zgłosiło się 1019 zawodników z 52 państw.