LUBIN. Beniaminek się postawił

PA3_1283W trzeciej kolejce PGNiG Superligi Kobiet szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin pokonały beniaminka z Kościerzyny.

Mecz rozpoczął się od szybkiego 2:0 dla miedziowych, po bramkach Sanji Premović i Zany Marić. Lubinianki nie wykorzystały kolejnych szans na podwyższenie wyniku, za to przyjezdnym udało się zdobyć dwie bramki z rzędu i mieliśmy remis. Kolejne fragmenty gry należały do Joanny Obrusiewicz, która w kilkadziesiąt sekund dwukrotnie pokonała bramkarkę gości. Lubinianki nie potrafiły jednak odskoczyć na wyraźniejszą przewagę i dość niespodziewanie po niespełna dwudziestu minutach gry mieliśmy remis po 7. Po trafieniu Martyny Żukowskiej przyjezdne wyszły na prowadzenie, ale chwilę później wygrywały już podopieczne Bożeny Karkut. Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:12 dla miedziowych.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły przyjezdne. Trzy minuty po wznowieniu gry zawodniczki z Kościerzyny wyszły na prowadzenie 16:15. Sprawy w swoje ręce kolejny raz wzięła Joanna Obrusiewicz. Celne rzuty rozgrywającej Zagłębia w połączeniu z udanymi interwencjami Moniki Wąż i dobrą grą w obronie sprawiły, że w 40.minucie na tablicy wyników było 21:18. Po trafieniu Agnieszki Jochymek na kwadrans przed końcem miedziowe wygrywały różnicą czterech bramek. Do końca meczu inicjatywa należała już tylko dla podopiecznych Bożeny Karkut. Ekipa beniaminka pogodziła się z porażką, a miedziowe wykorzystywały każde najmniejsze potknięcie rywalek. Pięć minut przed końcem na tablicy wyników było już 29:20 i stało się jasne, kto zgarnie dwa punkty w tym meczu.

MVP meczu: Agnieszka Jochymek (Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – UKS PCM Kościerzyna 31:21 (14:12)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka, Załęczna 5, Obrusiewicz 9 , Paluch 2, Premović 3, Wiertelak 1, Lima, Walczak 1, Marić 4, Jochymek 6, Milojević .

UKS PCM: Brzezińska, Kordunowska-Lupa – Dzienisz, Mokrzka 3, Belter 6, Wasak 2, Sus 2, Żukowska 2, Ziółkowska, Białek 3, Górna, Wójcik 3, Jakubowska, Borysławska.

Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski