Łopaciński zasilił Górnika Lubin

W najbliższy weekend zmagania w rozgrywkach rozpocznie ZZPD Górnik Lubin. Podopieczni Przemysława Cielewicza w niedzielę na własnym boisku podejmą Gwardię Białołęka w meczu II rundy Pucharu Polski.

Latem w klubie, podobnie jak w poprzednich latach, zaszły spore zmiany. Główną jest zmiana trenera rezerw występujących w Klasie A. Dotychczasowy szkoleniowiec Piotr Stańko, skorzystał z okazji i odszedł do grającej w klasie okręgowej Iskry Księginice. Jego miejsce w klubie z Lubina zajął natomiast Remigiusz Postrożny. Spore rotacje zaszły również w kadrze Górnika, który będzie musiał sobie radzić w nowym sezonie m.in. bez Piotra Ignatowicza, który postanowił swoje granie kontynuować w Prochowiczance Prochowice. Kilku kolejnych zawodników udało się również do niższych klas rozgrywkowych.

W Lubinie nie zamierzali siedzieć z podłamanymi rękoma i ostro zabrali się za szukanie wzmocnień. Rywalizację w bramce zwiększyć ma Marcin Kocik, zaś na boisku m.in. Sebastian Żołądziewski, Łukasz Winiarski, Kacper Król i Daniel Pilichowski. We wtorek do klubu dołączył natomiast Paweł Łopaciński. 31-letni zawodnik co roku jest „łakomym kąskiem” w lokalnym futbolu. Wszystko, dzięki swojej nadprzyrodzonej uniwersalności. W poprzednim klubie (Zryw Kłębanowice) popularny „Łopata” grał w roli napastnika, jednak gdy była taka potrzeba, doskonale odnajdował się w bramce, gdzie w przeszłości występował nawet na szczeblu IV ligi. – Powód mojego przyjścia do Górnika jest bardzo prosty. Od urodzenia mieszkam w Lubinie a w ostatnim czasie powiększyła mi się rodzina. To sprawia, że każda chwila jest na wagę złota, dlatego postanowiłem kontynuować swoją grę na miejscu. Nie oznacza to jednak, że wynik schodzi na dalszy plan a wręcz przeciwnie. Zależy mi na tym, by Górnik osiągał jak najlepsze wyniki i przyciągał na trybuny coraz więcej osób – podkreślił Paweł Łopaciński, nowy zawodnik ZZPD Górnika Lubin.

Szansę debiutu Łopaciński powinien otrzymać już w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00, gdy jego nowy klub zagra na w Pucharze Polski z Gwardią Białołęka. Tydzień później ZZPD Górnik Lubin rozpocznie ligowe zmagania ze Stalą Chocianów. Oba mecze odbędą się na stadionie Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

 

Dodaj komentarz

*

code