LKT powalczy w Słowenii

Już w najbliższą sobotę zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wyruszą na tegoroczny VIII Puchar Świata w Taekwon-do. Legniczanie w położonym nad słoweńskim Adriatykiem Koprze wystartują w ramach reprezentacji Dolnego Śląska. W Arenie Bonifika, która między innymi w 2013 roku gościła EuroBasket wystartuje 1304 zawodników reprezentujących 123 drużyny z 52 państw.

O medale tegorocznego pucharu powalczy doświadczona szóstka sportowców z Legnicy. Cała drużyna ma już za sobą starty w poprzednich edycjach pucharu świata. Kowalczyk, Woźniak, bracia Blicharscy oraz nastraszy w ekipie Maciej Żuk to medaliści poprzedniego pucharu, który cztery lata temu rozegrany został w australijskim Sydney. Szósty w zespole Marcjan Pluta ma również w swoim CV starty w dwóch edycjach Pucharu Świata.

Debiutował w Benidorm w 2006 roku oraz walczył o medale IV World Cup Brigthon 2012. Dla Moniki Kowalczyk i Pawła Woźniak będzie to debiut na poziomie seniora. Dotychczasowe medale Pucharu Świata wywalczyli jeszcze w grupie wiekowej juniora. Znakomitego wyniku z Sydney bronić będzie w Słowenii Marcin Blicharski, który oprócz medalu w turnieju drużynowym sprawił miłą niespodziankę i w kategorii do 78 kg wywalczył 3 miejsce. Dwóch Maćków, Żuk i Blicharski na Antypodach stanęło na najwyższym stopniu podium w turnieju drużynowym. Tym razem legnicka piątka wzmocniona Filipem Filippidisem z WAT Wrocław oraz Jakubem Serokiem z SAT Jawor, turniej drużynowych walk rozpocznie od pojedynku z dawno już nie oglądaną Reprezentacją Tadżykistanu.

Wszyscy zawodnicy poznali już swoich rywali w pierwszej rundzie:
– Paweł Woźniak – Lorefice Joel (Argentyna) w walkach do 69 kg,
– Maciej Blicharski – Donde Gonzalo (Argentyna) w walkach pow. 87 kg,
– Monika Kowalczyk – Holowski Gracen (Kanada) w walkach do 70 kg,
– Monika Kowalczyk – Aker Ashley (USA) w konkurencji układów,
– Marcjan Pluta – Lopez Jonnathan (Kolumbia) w walkach do 87 kg,
– Marcjan Pluta – Runt Vidimar (Słowenia) w konkurencji układów,
– Maciej Żuk – Lenz Tobias (Niemcy) w walkach do 75 kg,
– Maciej Żuk – Oranje Cody (Holandia) w konkurencji układów,
– Marcin Blicharski – Vedoato Devid (Włochy) w walkach do 75 kg,
– Drużynowe walki – Tadżykistan,
– Drużynowe układy – Malezja,

Prognozowanie wyników indywidualnych w tegorocznym Pucharze Świata jest bardzo utrudnione. Turniej ten inauguruje nowe przepisy w rywalizacji sportowej prowadzonej pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Taekwon-do. Do historii przeszły stare limity wagowe. Rywalizacja w konkurencji walk zwiększyła się z sześciu do poziomu siedmiu kategorii wagowych.

Bazą noclegową dla wszystkich ekip będzie położony nad Adriatykiem historyczny Piran. Puchar Świata potrwa od wtorku 3 października do soboty 8 października.

Dodaj komentarz