Lisy przechytrzyły beniaminka. Pierwsze punkty w PlusLidze

Ekipa Pawła Ruska ma za sobą udany pierwszy mecz w sezonie 2022/2023. W Hali pod Dębowcem, Cuprum Lubin pokonało BBTS Bielsko-Białą 1:3.

Na parkiet w pierwszym secie, wyszła następująca szóstka Cuprum Lubin: Pająk, Ferens, Krage, Kowalow, Berger i M’Baye. Po niewielkiej stracie, przyjezdni szybko odrobili kilkupunktową różnicę, a pierwszy punkt w sezonie zepsutą zagrywką dał Cuprum zawodnik BBTS-u – Jan Zimmermann, natomiast z ekipy Lisów, pierwszy punktował Moustapha M’Baye. Set dość wyrównany, miejscami grany na przewagi wygrała ekipa gości.

W drugiej części meczu, początek to przewaga gospodarzy, ale z czasem Miedziowi odrobili straty i wyszli na prowadzenie, wygrywając 23:25. Trzeci set to sporo sportowej złości gospodarzy i długa walka punkt za punkt. Ostatecznie wygrała ekipa BBTS-u, a ostatni punkt zdobył Jake Hanes. Czwarta część meczu to szybkie przejęcie inicjatywy przez Cuprum Lubin. Lisy przechytrzyły rywali i wygrały pewnie 22:25 i cały mecz 1:3. Druga seria spotkań czeka Cuprum na własnym terenie. 6 października o 18.45 w Hali RCS podejmą Stal Nysę.