Lisy nie przechytrzyły warszawiaków

Do Warszawy lubińskie Lisy jechały z nadziejami na wyrwanie przynajmniej dwóch punktów. Hala Torwar okazała się jednak pechowa dla ekipy Pawła Ruska. Projekt pokonał Cuprum 3:1, a MVP meczy został okrzyknięty były zawodnik Miedziowych.

Na warszawski parkiet Lisy wyszły w doświadczonej szóstce: Pająk, Berger, Pietraszko, Kapica, Ferens i M’Baye. Dla gości, jako pierwszy punkt zdobył Alexander Berger i to z mocnego ataku. Po chwili jednak popełnił błąd i punkt powędrował do ekipy gospodarzy. Piotr Nowakowski z Projektu odpowiedział rywalom, a błędy własne Lisów dały miejscowym prowadzenie 5:2. Ekipa Roberto Santilliego prowadziła do końca seta, wygrywając do 25:18. W drugiej części meczu sportowa złość Lisów dała się we znaki gospodarzom. Mocne ataki środkowego Moustaphy M’Baye pozwoliły Cuprum na kilkupunktowe prowadzenie. Warszawa goniła jednak wynik, ale ostatecznie to goście cieszyli się ze zwycięstwa. Kolejne dwa sety potoczyły się jednak po myśli gospodarzy. Warszawa wygrała 3:1. W piątek tj. 28 października, Cuprum w Hali RCS podejmie ukraiński klub Barkom Każany Lwów. Mecz zaplanowano na 20.30.