Lisy bez punktów

Ekipa Pawła Ruska musiała uznać wyższość zespołu z Suwałk. W tej serii spotkań, Lisy przegrały na wyjeździe 3:1.

Przyjmujący gospodarzy Adrian Buchowski otworzył wynik spotkania 17. kolejki. Po chwili miejscowi uzyskali punkt na zawodniku z Cuprum przy siatce, a na 3:0 podwyższył z pajpa ponownie Buchowski. Do boju zespół z Lisów zagrzał kapitan Wojciech Ferens, który zaczął mocno atakować zagrywką, czym doprowadził do remisu po 4. Gospodarze po jakimś czasie odskoczyli wynikiem i utrzymali prowadzenie do końca. W drugim secie także lepsi okazali się siatkarze Dominika Kwapisiewicza, który niedawno przejął stery po Andrzeju Kowalu.

W trzeciej części meczu goście lepiej grali na skrzydłach i w środku pola. Na pewno znakomita zagrywka i as serwisowy przyjmującego Marcina Walińskiego także był motorem napędowym zespołu. W tym secie lepsi okazali się zawodnicy Pawła Ruska, którzy wygrali 18:25. Niestety dla nich, w czwartej części meczu to gospodarze byli górą, środkowy Andreas Takvam zdobył ostatni punkt w spotkaniu. 27 stycznia Miedziowi podejmą w Hali RCS Wartę Zawiercie.