Lisy bez punktów z Suwałk

Nie długo trwała radość ekipy Pawła Ruska ze zwycięstwa nad Lwowem. W kolejnej serii spotkań, ekipa Lisów rywalizowała o punkty w PlusLidze ze Ślepskiem Suwałki. Lisy zdołały „urwać” rywalom jednego seta, przegrywając 3:1.

Miedziowi na parkiet Hali OSiR w Suwałkach wyszli w szóstce: Remigiusz Kapica, Wojciech Ferens, Florian Krage, Grzegorz Pająk, Alexander Berger i Paweł Pietraszko. Szkoleniowiec gospodarzy wybrał ekipę: Matias Sanchez, Bartosz Filipiak, Miran Kujundzić, Andreas Takvam, Paweł Halaba oraz Libero – Mateusz Czunkiewicz.

Na początku pierwszego seta we znaki gościom dał się Paweł Halaba, który zdobywał punkty po bloku Miedziowych. Cuprum zdobyło punkt przy stanie 2:1 dla gospodarzy, ale błędy własne dały gospodarzom wynik 6:2. Przy tym stanie Paweł Rusek poprosił o czas dla swojej drużyny. Po wznowieniu sytuacja nie zmieniła się. Miejscowi zdobywali coraz większą przewagę, ostatecznie wygrywając 25:19.

Kolejny set to początkowo błędy gospodarzy, co dało punkty Cuprum, ale na zagrywce dobrze spisywał się także choćby przyjmujący Illia Kovalov. Miedziowi lepiej prezentowali się także w elemencie bloku, co dało im różnicę 3 punktów. Bezpieczny dystans punktowy, ekipa Pawła Ruska broniła już skutecznie do końca tej części meczu, wygrywając 15:25.

Niestety dla gości, nie poszli oni na fali zwycięstwa i kolejne dwa sety przegrali 25:20 i 25:22. Po siedmiu seriach, ekipa Miedziowych Lisów zanotowała dwa zwycięstwa i pięć porażek. 8. kolejka również czeka ekipę Pawła Ruska na wjeździe. Lisy zmierzą się z GKS-em Katowice. Mecz zaplanowano na 7 listopada. 13 listopada Miedziowi w Hali RCS podejmą Skrę Bełchatów.