Lisy bez punktów. Nysa zgarnęła pełną pulę

Miedziowe Lisy mają za sobą ostatni mecz PlusLigi w 2022 roku. Na wyjeździe, Cuprum zmierzyło się ze Stalą Nysa. Zespół Daniela Plińskiego okazał się lepszy od podopiecznych Pawła Ruska i wygrał 3:0.

Na starcie tego spotkania, bardzo dobrze na zagrywce zaprezentował się rozgrywający Grzegorz Pająk, który zaaplikował rywalom między innymi asa serwisowego. Błędy własne gości doprowadziły do stanu remisowego i choć po chwili Adam Lorenc ponownie dał gościom prowadzenie to jednak ekipa Daniela Plińskiego odzyskała straty i ostatecznie wygrała seta 25:21. W drugim secie Miedziowi również zaczęli od prowadzenia, ale gospodarze za sprawą choćby Wassima Ben Tary czy Jakuba Abramowicza ze środka pola odskoczyli na kilak punktów. Do stanu 12:11 szala walka o przewagę była dość wyrównana, ale później gospodarze odskoczyli wynikiem i do końca nie dali sobie odebrać prowadzenie. Trzeci set tym razem od prowadzenia zaczęli gospodarze, za sprawą Zouheir El Graoui. Ten sam zawodnik mocno atakował i dał się we znaki gościom. Także jego dwa asy serwisowe z rzędu dodały skrzydeł miejscowym, którzy w pewnym momencie wygrywali 5:1. W zasadzie w tej części meczu goście na doścignęli rywali. Ostatni punkt dla Nysy zdobył Kamil Kwasowski i Nysa wygrała 25:21 i cały mecz 3:0.

PSG Stal Nysa – Cuprum Lubin 3:0
(25:21, 25:21, 25:21)
MVP: Kamil Kwasowski

Składy zespołów:
Stal: El Graoui (9), Jankowski (1), Ben Tara (8), Żukouski (2), Abramowicz (3), Kwasowski (10), Dembiec (libero) oraz Buszek, Miyaura (1), Szczurek i Biniek (libero).

Cuprum: Ferens (8), Lorens (5), Pietraszko (4), Krage (1), Pająk (2), Kowalow (9), Szymura (libero) oraz Kubicki, M’Baye, Kapica (1) i Sas (libero).