Lider z Legnicy!

Siódemka Miedź Legnica wygrała 40:23 ze Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie w zaległym meczu 6. kolejki grupy B I ligi. Dzięki wygranej legnicka drużyna awansowała na pierwsze miejsce w tabeli!

Siódemka Miedź była zdecydowanym faworytem starcia z absolutnym beniaminkiem I ligi i nie zawiodła. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego jako jedyny w stawce nie stracił jeszcze punktu i po sobotnim wieczorze w pustej hali przy ul. Lotniczej, nic w tym aspekcie się nie zmieniło. Trzeba przyznać, że inaczej być nie mogło, bo Siódemkę i Szczypiorniak dzieliła sportowa przepaść.

Dzięki piątemu zwycięstwu w sezonie, Siódemka awansowała do pierwsze miejsce w tabeli grupy B I ligi. Dotychczasowy lider – Stal Gorzów Wlkp., nieoczekiwanie przegrał w sobotę 29:30 z Borem Oborniki Śląskie i spadł na drugie miejsce. Siódemka i Stal mają po 15 punktów, ale gorzowianie aż dwa mecze rozegrane więcej.

Siódemka Miedź Legnica – Szczypiorniak Gorzyce Wlk. 40:23 (19:11)

Siódemka: Mazur, Dekarz – Przybylak 5, Siwak 8, Czarnecki 1, Kowalik, Nowosielski 2, Szczepanek 1, Jaśkowski 3, Bogudziński 1, Pawłowski 2, Wychowaniec 3, Styrcz 5, Paterek 9.

Szczypiorniak: Marciniak, Potocki – Pernak, Piosik, Jaruzel 1, Aleks 1, Taczka 1, Jedwabny 5, Abdusalam, Ibron 1, Przyszlak 3, K. Dutkiewicz 5, P. Dutkiewicz 6.

Dodaj komentarz

*

code