Lider uratował remis

W meczu 14. kolejki II ligi piłkarskiej Górnik Polkowice zremisował z liderem rozgrywek Resovią Rzeszów 2:2. Goście uratowali jeden punkt dopiero w końcówce spotkania.

Mecz w Polkowicach miał być jednym z najlepszych spotkań tej kolejki. Do Polkowic przyjechał prowadzący w tabeli zespół Resovii. Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie a kibice, którzy tego dnia przybyli na stadion Górnika nie mogli narzekać na brak emocji. W 10 minucie wynik meczu otworzył Sebastian Zalepa, który po rzucie wolnym wykonywanym przez Macieja Bancewicza skierował futbolówkę do własnej bramki i polkowiczanie objęli prowadzenie 1:0. Chwilę później przyjezdni odpowiedzieli golem Daniela Świderskiego. Do przerwy pomimo wielu sytuacji z obu stron wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie zielono-czarni ponownie objęli prowadzenie. Maciej Bancewicz wykorzystał błąd obrońcy Resovii i plasowanym strzałem pokonał Wojciecha Daniela. W końcówce spotkania liderowi udało się doprowadzić do remisu, a na listę strzelców wpisał się Serhii Krykun. W Polkowicach po dobrym widowisku Górnik zremisował z Resovią 2:2.

Górnik Polkowice – Resovia Rzeszów 2:2 (1:1)
Bramki: Sebastian Zalepa 10 (s), Maciej Bancewicz 59 – Daniel Świderski 18, Serhij Krykun 83

Górnik: 99. Jakub Kopaniecki – 11. Dominik Radziemski, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz, 77. Piotr Azikiewicz (86, 3. Mateusz Magdziak) – 16. Maciej Bancewicz (82, 25. Karol Fryzowicz), 8. Patryk Mucha, 30. Kamil Wacławczyk, 29. Filip Baranowski (89, 5. Kacper Osiadły) – 17. Mariusz Szuszkiewicz (75, 24. Martins Ekwueme), 18. Michał Bednarski.

Resovia: 1. Wojciech Daniel – 23. Mateusz Geniec, 5. Dawid Kubowicz, 33. Sebastian Zalepa, 4. Rafał Mikulec – 99. Szymon Feret (78, 9. Karol Twardowski), 14. Szymon Kaliniec (77, 13. Bartłomiej Makowski), 17. Kamil Radulj, 29. Adrian Dziubiński, 20. Grzegorz Płatek (85, 24. Szymon Hajduk) – 94. Daniel Świderski (58, 22. Serhij Krykun).

żółte kartki: Radziemski, Baranowski, Opałacz, Bednarski, Szuszkiewicz – Świderski, Kaliniec, Makowski.