Legniccy szachiści na medal

Anna Karykowska. Fot. KSz Miedź Legnica

Pięć medali zdobyli na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich zawodnicy Miedzi Legnica. Krążki z najcenniejszego kruszcu wywalczyli Antoni Komendecki i Anna Karykowska.

Na turniej w Świdnicy przyjechało w sumie 172 juniorów. Miedź reprezentowało siedmiu młodych szachistów. Rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Najlepiej spośród zawodników KSz wypadli Antoni Komendecki i Anna Karykowska. Ich łupem padły złote medale.

– W grupie do lat 8 bezkonkurencyjny okazał się Antoś Komendecki, który wygrał wszystkie partie i zasłużenie zajął najwyższe miejsce na podium – relacjonuje Piotr Kowalak z KSz Miedź Legnica. – Kolejne złoto do swojej bogatej kolekcji dołożyła Anna Karykowska, wygrywając kwalifikację dziewcząt do lat 18 – dodaje.

Jego podopieczni przywieźli nad Kaczawę w sumie jeszcze trzy srebrne krążki. W kat do 18 l. drugie miejsce zajęła klubowa koleżanka Karykowskiej, Gabriela Maciak. Podobny sukces odniosły Elena Lascar (kat. do 16 l.) i Weronika Szachniewicz (kat. do 14 l.).

1. Doskonale spisał się też Grzegorz Komendecki, które zajął V miejsce w kategorii wiekowej chłopców do lat 8, mając zaledwie 6,5 lat.
    Było dużo zawodników legnickich 🙂 Może warto zastanowić się nad koszulkami reprezentantów Legnicy??? 🙂

2. …a to prawda… byli uczestnicy w koszulkach z logo klubu, a nasi jak nie mieli, tak nie mają… dziwne trochę… może Pan Prezydent Legnicy zasponsoruje z logo Legnicy?