Legniccy szachiści gotowi na ekstraligę

Robert Kempiński
Robert Kempiński

Zawodnicy szachowej Miedzi przygotowują się do pierwszej sesji w ramach rozgrywek ekstraligi. W poprzednim sezonie legniczanie uplasowali się na szóstym miejscu, dzięki czemu już w najbliższy weekend będą rywalizować w Gorzowie Wielkopolskim z najlepszymi zespołami w kraju.

Gracze KSz Miedź wezmą udział w wyjątkowo silnie obsadzonych zawodach – od dziś do niedzieli (5-7 maja) przyjdzie im mierzyć się z ekipami, w których jest ponad 40 arcymistrzów i arcymistrzyń, m.in. reprezentanci kraju. O dobry wynik dla legnickiego klubu postarają się: sześciokrotny reprezentant Polski na olimpiadach szachowych arcymistrz Robert Kempiński, arcymistrz Aleksander Miśta, mistrz międzynarodowy Tadaes Kriebel, Pavel Simacek, Marcin Sieciechowicz i Stanisław Zawadzki.

– Szansę debiutu będzie miał 17-letni Kacper Grela, aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18. Na szachownicy kobiecej wystąpią juniorki Alicja Śliwicka oraz Anna Karykowska – zapowiada Piotr Kowalak z KSz Miedź Legnica.

Udział legnickiego klubu w tych prestiżowych rozgrywkach jest możliwy dzięki wsparciu KGHM Zanam Polkowice, Centrum Badań Jakości z Lubina oraz Urzędu Miasta w Legnicy.

Dodaj komentarz