LEGNICA/POLKOWICE. W III lidze wraca do normy

unia fotoPrzełamanie KGHM ZANAM Polkowice i rehabilitacja za porażkę Miedzi II Legnica. Tak prezentują się środowe wyniki zespołów z naszego regionu w III grupie III ligi. Zwycięstwa w środku tygodnia powinny pozytywnie wpłynąć na sobotnie starcia obydwu drużyn.

Polkowiczanie do meczu z Unią Turza Śląska podchodzili pozostając wciąż bez punktów, a trener Pedryc podkreślał, że potrzeba im pierwszego zwycięstwa. I ono nastąpiło, bo choć pierwszą bramkę KGHM ZANAM Polkowice za sprawą Dawida Wacławczyka zdobyło dopiero w 78. minucie to ostatecznie wygrało 2:0 i zdobyło pierwsze ligowe punkty.

Rehabilitacje zaliczyli również podopieczni Piotra Jacka, którzy cztery dni wcześniej przegrali z ostatnim rywalem polkowiczan. Tym razem w Legnicy okazali się lepsi od beniaminka III ligi – Olimpii Kowary wygrywając 4:2.

III liga nie zwalnia tempa i już w sobotę naszych reprezentantów czekają wyjazdowe spotkania. Rezerwy Miedzi Legnica zagrają z Lechią Dzierżoniów, a KGHM ZANAM Polkowice z Olimpią Kowary. Również w kolejnych meczach podopieczni Piotra Jacka i Jarosława Pedryca grać będą z dolnośląskimi zespołami, które przynajmniej teoretycznie powinny się wydawać łatwiejszymi przeciwnikami niż ekipy ze Śląska.

Dodaj komentarz